Yaşam

HDP’de vekilli bayramlaşma

HDP İl Başkanlığı tarafından il binasında düzenlenen bayramlaşma programı samimi bir havada geçti

Bayramlaşmaya katılan Halkların Demokratik Partisi Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, “Siyasi iktidarın oluşturduğu sorunlar yoğunlaştı ve bir çözümsüzlük oluştu. Bunun çareleri ve çözümleri bizim için önemlidir” dedi

Bayramlaşma programına HDP İl Eş Başkanları Şahabattin Işık, Leyla Aygün, Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, il ve ilçe yöneticileri katıldı. Bayramlaşma samimi bir havada geçerken, HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, “Kurban Bayramı dolayısıyla bir aradayız. Bayramlar her zaman için toplumların kaynaşma günüdür. Böyle olsun isteriz. Fakat içerisinde bulunduğumuz toplumsal sorunlar bayramlarda bile bunu engelliyor” diye konuştu.

HDP’de vekilli bayramlaşma

“ORTAK VE YENİ YAŞAM FELSEFEMİZLE”

“Siyasi iktidarın oluşturduğu sorunlar yoğunlaştı ve bir çözümsüzlük oluştu” diyen Gergerlioğlu, “Bunun çareleri ve çözümleri bizim için önemlidir. Bu açıdan dayanışma içerisinde olarak bu çözümlere ulaşmaya çalışacağız. Kurban Bayramı’nın tüm Kocaeli halkımız için hayırlar içerisinde geçmesini dilerim. Özellikle ilimizde ulaşım sorunları artmış durumda. Bu durumda bayramlaşmayı kötü etkileyebiliyor. Biz HDP olarak ortak ve yeni yaşam felsefemizle tüm halkımızın mutlu ve huzurlu bayramlar geçirmesini diliyoruz” ifadelerini kullandı.

HDP’de vekilli bayramlaşma

“ÜLKEMİZE VE BÖLGEYE BARIŞ TEMENNİSİ”

HDP Kocaeli İl Eş Başkanı Leyla Aygün de, “Uzun zamandır bayramları tadında yaşayamıyoruz ama yine de iyi dileklerimizden vazgeçmiyoruz. Bayramların Ortadoğu’da ve ülkemizde barışın gerçekleşmesine ön ayak olmasını dileriz. Bu açıdan halkımızın Kurban Bayramı’nı kutlarız” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Kapalı