Yaşam

KARBAFED, gazetecilerle bir kez daha buluştu

Önceki hafta gazetecileri Artvin’e götüren KARBAFED yönetimi bu kez de İzmit’te bir araya geldi

Kocaeli Artvin Batum ve Havalisi Federasyonu, Doğu Kışla’da bulunan federasyon binasının önünde gazetecilere cağ kebap ikramında bulundu.

Artvin’de gazetecilere İzmit’te cağ kebap ikramında bulunacağını söyleyen federasyon yöneticilerinden Fatih Yıldırım, Yusufeli ilçesinden getirdiği kuzu ile gazetecilere ve federasyon üyelerine tam bir ziyafet çekti. Yemek sonrası ise federasyonun kadın kolları üyelerinin elleriyle yaptığı yöresel tatlılar, çay eşliğinde yudumlandı.

Kocaeli Artvin Batum ve Havalisi Federasyonu’nca verilen yemeğe federasyon başkanı Mikail Kalyoncu’nun yanı sıra Kocaeli Artvinliler Derneği Başkanı Musa Özcan, Kocaeli Yusufelililer Derneği Başkanı Ali Tokgöz, Başiskele Artvinliler Derneği Başkan Vekili Adem Gökbayrak, Türk Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir ve gazeteciler katıldı.

KARBAFED, gazetecilerle bir kez daha buluştu

“HEMŞERİCİLİK YAPMAYACAĞIZ”

Kocaeli Artvin ve Batum Havalisi Federasyonu Başkanı Mikail Kalyoncu, “Fatih Yıldırım kardeşimiz geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiğimiz Artvin gezisinde gazeteci arkadaşlarımıza cağ kebabı sözü verdi. Bugün de o sözünü yerine getiriyor. 3 gece 5 gün süren bir Artvin yolculuğumuz oldu gazeteci arkadaşlarımızla. Sizleri tanımaktan büyük mutluluk duydum. Kocaeli’de asla hemşericilik yapmayacağız. Biz bu şekilde konuları değerlendiriyoruz. Kocaeli’yi Artvinliler yönetiyor diye bir algı var. Biz bunu kabul etmiyoruz” dedi.

KARBAFED, gazetecilerle bir kez daha buluştu

“CAĞ KEBAP YUSUFELİ’NİNDİR”

Kalyoncu’nun ardından söz alan Kocaeli Yusufelililer Derneği Başkanı Ali Tokgöz, Artvin’in doğal güzellikler bakımından eşi benzeri olmayan bir yer olduğunun altını çizerek, “Erzurum patentini aldı ama cağ kebabı Yusufeli’nindir. Yusufeli 1950’ye kadar Erzurum’a bağlıydı. Biz yatık döner diye patent aldık. Cağ kebap bizim önemli bir kültürümüzdür” diye konuştu.

KARBAFED, gazetecilerle bir kez daha buluştu

“SÖZÜMÜZÜ TUTUYORUZ”

Gazetecilere verdiği cağ kebabı sözünü yerine getiren Kocaeli Yusufelililer Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Yıldırım da, “Gazeteci arkadaşlara verdiğim sözü bugün yerine getiriyorum. Artvin’e gitmeden dünyada cennete gitmiş olmazsınız. Memleketimiz coğrafyasıyla ve kültürüyle gerçekten görülmeye değer” ifadelerini kullandı. Dernek yöneticilerinin konuşmalarının ardından geçtiğimiz hafta Artvin’e giden gazeteciler, Artvin gezisine dair görüşlerini paylaştı.

KARBAFED, gazetecilerle bir kez daha buluştu

 

 

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Kapalı