Yaşam

Kent protokolü bir kez daha buluştu

Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Kent Konseyi işbirliğiyle düzenlenen 32’nci Kent bayramlaşması yoğun katılımla gerçekleşti

Protokol ve kent dinamiklerini buluşturan 32’nci Kent Bayramlaşması’na Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Adnan Uyar ile İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, Garnizon Komutanı Kadir Yıldız, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sadettin Hülagü’nün yanı sıra AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, SP İl Başkanı Nurettin Çelik, BBP İl Başkanı Remzi Kaya, partilerin ilçe başkanları, milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, eski belediye başkanları, eski il başkanları, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“BU GÜNLERDE KÜSKÜNLÜKLER UNUTULUR”

Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Adnan Uyar , “Bu birlikteliği gerçekleştiren nadir illerden biriyiz. Bu birlik ve beraberliğin hep gerçekleşmesi dileğiyle hepinize teşekkür ediyorum” dedi. Uyar’ın ardından konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Bayramlar bizim birlik ve beraberliğimizin en güzel örneğidir. Bugünlerde tüm küskünlükleri unutup bir araya geliyoruz” ifadelerini kullandı.

Kent protokolü bir kez daha buluştu

“BUGÜN BİR ÇOCUK KADAR MUTLUYUM”

“Bayramlarda çocukken çok sevinirdik” diyen Büyükakın, “Yeni elbise ve ayakkabılarımızı başucumuzda bekletir öyle uyurduk. Bu bayram ben de bir çocuk kadar mutluyum. Yapılan metro çalışmamız kentimiz için çok iyi oldu. Dün bayram vesilesiyle Cumhurbaşkanı’mızla konuştum ve metro çalışmaları için teşekkür ettim. Onunda Kocaeli halkına çok selamları var. Hepinize bu birliktelik için teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum” dedi.

Kent protokolü bir kez daha buluştu

“BİZİ ÖNE ÇIKARAN BU BİRLİKTELİKTİR”

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, “32’inci kez gerçekleşen bu birliktelikte yer almaktan dolayı çok gururluyum. Ekonomik bakımdan ülkemizin önemli illerinden birisi olmamızın en önemli sebebi bu birlikteliktir. İşte bizi öne çıkaran bu birlikteliktir. Bayramlar birlikteliğin öne çıktığı, küskünlüklerin son bulduğu önemli ve anlamlı günlerdendir. Bize bu günleri bırakan şehitlerimiz rahmetle anmak ve gazilerimize şükranlarımızı sunmak adına önemli günlerdir. Daha nice mutlu ve huzurlu bayramlar geçirmemiz dileğiyle hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı