Pazartesi , Mayıs 27 2019
Home / Siyaset / KESK, EMEP’e konuk oldu

KESK, EMEP’e konuk oldu

KESK, ‘Güvencesizliğe son, güvenceli iş, güvenli gelecek haktır’ adıyla düzenlediği kampanya kapsamında Emek Partisi’ni ziyaret etti

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik’in başkanlığındaki heyet, Emek Partisi (EMEP) Kocaeli İl Örgütü’nü ziyaret ederek çalışmalarını aktardı, yerelde ve Ankara’da yapılacak eylemlere destek istedi.Heyette KESK’e bağlı sendikaların Kocaeli Şube Başkanları da yer aldı.

‘MÜCADELEYİ BEREBER BÜYÜTELİM’

19 Nisan-24 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek kampanyaları hakkında bilgi veren KESK Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik, “Yarın çok geç olmadan, emeğin, yoksullaştırılan halkın elinde avucunda kalan son kırıntılara dahi göz koyan bu saldırı dalgasına karşı işçilerin, emekçilerin birliğini, dayanışmasını omuz omuza mücadelesini birlikte büyütelim” dedi. Kamu emekçilerinin kampanyasına sahip çıkılması gerektiğini söyleyen Bozgeyik, emeğin birliğini, dayanışmasını, mücadelesini büyütme çağrısı yaptı.

‘İKTİDAR DAHA SERT SALDIRACAK’

EMEP İl Başkanı Arzu Erkan, yerelde ve merkezi anlamda bugüne kadar KESK’in yanında olduklarını, olmaya da devam edeceklerini vurguladı. Emekçilere yönelik saldırıların arttığını belirten Erkan, “Kıdem tazminatına yönelik saldırılar, taşeron işçi sorunu, vergide olan adaletsizlik ve daha bir çok sorun emekçilerin ana gündemi. Ekonomik kriz herkesin belini büktü, buradan çıkış için birlikte mücadele şart. İktidar kaybetmeye alışkın olmadığı için daha da sert saldıracak yerel seçimler sonrası, o belli. O zaman birlikte mücadele edilmeli” dedi.

About Ufuk Bağan

Ufuk Bağan

Check Also

“YSK eliyle darbe yapıldı”

“YSK eliyle darbe yapıldı”

Emek Partisi, YSK tarafından iptal edilen İstanbul seçimleriyle ilgili açıklama yaptı Emek Partisi Kocaeli İl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen görünen karakerleri girin. *