Eğitim

Kocaeli Bilnet Okulları ilk mezunlarını verdi

Kocaeli Bilnet Okulları ilk mezunlarını verdi… Demirkol; “Sadece matematik bilmek yeterli değildir. Tek kalıcı olan öğrenmeyi öğrenmektir. Bir okulun en temeli öğrenciye öğrenmeyi öğretmekse mezuniyet bir veda değildir. Hangi alanda olursanız olun farklı olun” dedi.

Kocaeli Bilnet Okulları ilk mezunlarını verdi

Mezuniyet törenine katılım

İlimizde bu yıl açıldığı günden beri adını başarılı projeleriyle sıkça duyuran Kocaeli Bilnet Okulları, ilk mezunlarını verdi.

Kocaeli Bilnet Okulları Öğretmenleri

Kocaeli’de bu yıl açılan Kocaeli Bilnet Okulları, mezuniyet heyecanını tattı. İlk mezunlarını veren Bilnet Okulları’nda Ortaokul’dan mezun olan 34 öğrenci ile Anadolu ve Fen Lisesi’nden mezun olan 37 öğrenci diplomalarını alarak yeni hayatlarına ilk adımı attı. Törene İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa DoğanBilnet Okul Kurucusu Ali Korkmaz, Kampüs Müdürü Yasemin Demirkol, Lise müdürü Yasin KutluataKocaeli Fen Lisesi Müdürü Mesut TekinŞehit Özcan Kan Fen Lisesi Müdürü Ali Paşa Naipoğlu ile çok sayıda veli katıldı. Okul korosunun müzik dinletisiyle başlayan törende veliler duygu dolu anlar yaşadı. Okulu dereceyle bitiren öğrencilere plaket ve ödüllerinin verildiği törende Mary Janesahne alarak gecenin ilerleyen saatlerine kadar öğrencilere keyifli anlar yaşattı.

Derece alanlara ödül

Okul koro’su

Eğitimlerini derece alarak taçlandıran öğrencilere plaketleri takdim edildi. Ortaokul 3.’sü olan Ceylin Karaduman’a Ortaokul Müdür Yardımcısı Sibel ErdenOrtaokul 2’si Ece Eraldemir’e Kampüs Müdürü Yasemin DemirkolOrtaokul 1.’si Selen Basım’a Okul Kurucusu Ali Korkmaz tarafından plaketleri verildi. Öte yandan Anadolu Lisesi 3.’sü olan Elif Sude Karakuzu ile Fen Lisesi 3.’sü Efe Sarı’ya Kocaeli Fen Lisesi Müdürü Mesut TekinAnadolu Lisesi 2.’si Hacer Ulaş ile Fen Lisesi 2.’si Nurefşan Işık’a Şehit Özcan Kan Fen Lisesi Müdürü Ali Paşa Naipoğlu, Anadolu Lisesi 1.’si Fehmi Mert Talusile Fen Lisesi 1.’si Baran Tügen ise İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Doğan’dan plaketlerini aldı. Daha sonrasında okul birincileri yaş kütüğüne isimlerini çaktılar.

mary jane

“Farklı olun”

Kampüs Müdürü Yasemin Demirkol, yaptığı selamlama konuşmasının ardından şunları söyledi:
“Burada ortak sevincimizi paylaşmak için bulunuyoruz. Geleceğimizin mimarı gençlerimizi mezun etmenin heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz. Alanında yetkin gençleri yeni hayatlarına uğurluyoruz.Ülkemizde son yıllarda eğitime çok önem verilmektedir. Kocaeli’de açıldığımız ilk yılımızda 500 kişiye nitelikli eğitim vermenin gururunu yaşıyoruz. Kısa sürede kentimizin markası olmuştur. Kocaeli Bilnet okullarımız çağın gereksinimlerini yakalayarak öğrenci odaklı projelerimizle büyük bir ivme içindedir. Sadece matematik bilmek yeterli değildir. Tek kalıcı olan öğrenmeyi öğrenmektir. Bir okulun en temeli öğrenciye öğrenmeyi öğretmekse mezuniyet bir veda değildir. Hangi alanda olursanız olun farklı olun. Atatürk, gençlikten beklentisini en özgün şekilde belirtmiştir. Atamızın izindeki çalışmalarımız ile öğrencilerimize anne baba gibi sarılıp araştırmaya yatkın bireyler olarak yetiştirerek geleceğe hazırladınız. Öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize çok teşekkür ediyorum.”

Anadolu Lisesi 1.’si Fehmi Mert Talus
Diplomalasını alan 12-A sınıfı öğrencisi Eren Kaan Savsar, annesi Cahide Savsar, babası Serkan Savsar ve kardeşi Akınalp Savsar ile Kampüs Müdürü Yasemin Demirkol…
kampüs müdürü Yasemin Demirkol
Fen Lisesi 1.’si Baran Tügen

 

Ortaokul 1.’si Selen Basım
lise mezunları
Ortaokul mezunları

Etiketler
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Kapalı