Cuma , Temmuz 19 2019
Home / Yaşam / Lale Tığ’ı çok üzmüşler

Lale Tığ’ı çok üzmüşler

Bu kentin değerlerinden, sanatçı ve sanat sevdalısı Lale Tığ hanımefendi bir hayli üzülmüş görünüyor

Elini saysan 10 parmağı geçmeyen sanatçıların yaşadığı bir şehirde yaşıyoruz. Bu güzel insanlardan biri Lale Tığ. Lale hanım sosyal medya aracılığı ile kendi sayfasından bir serzenişte bulunmuş.

Biz de Hür Kocaeli olarak Lale Tığ hanımefendinin  paylaşımını sayfamızda sizlerle paylaşmak istedik.

Buyurun efendim. İşte o paylaşım:

“Hayatım Izmit ‘te geçti. Annemden aldığım terbiye ve görgüye bu kentin o zamanlardaki temel görgüsü de eklenince düzgün , kimseye zararı olmayan , kimsenin varlığını , yokluğunu , eksiğini , fazlasıni merak etmeyen bir insan olduğumu saniyorum. Daha 5 – 6 yaşımda iken tanidiklarım halen hayatta . Her birimiz cok benzer maddî ve manevî alt yapılardan geliyoruz .

Tum bu yaşam zarfinda herkes hayatta basamaklar çiktı . İndi de. Ne çikarken , ne inerken ne de merdivenin dibinde beklerken hiç kimseyi kiskanmak gibi terbiyesizliğim olmadi. Allah herkesin kismetini ayri verir . Alir da elbette . . .

Tabii ki bu şehirde bir ömür geçirip film gibi takip edilenlerden biri de benim .

Simdi bu konu nerden çıktı diyeniniz olabilir. Epey zaman önce bir yerde yıllar once bir toplantida taniştiğım bir kadınla yine karşilastim

Sanirim o yillardan iz birakmışım . Zira her gorüşümde konu benim canimi sıkacak aşamaya geliyordu. Efendim örnek veriyor ” bir zamanlar cok varlıkli olan bir kadin vardı ! Şimdi o eski havaları olmadığı için burnu düşmüş . . . ”

Gereken cevabi verdim tabii ki .

Bu konu 14 yildır çok başıma geliyor .

Üstunde durmamaya baksam da milletin ne kadar zavalli ne kadar acımasiz olduğunu yok sayamıyorum .

O kendini bilmezler kimsenin bir vakitler ne kadar emek verdiğini ve hayatı tırnaklarıyla kaziyarak yarattıklarını görmedikleri için salakça konuşurlar. Sen sinirlenince de tuuu kaka olursun hemen

Ya da durumu hazmedememiş derler .

Valla beni taniyan dostlarım her koşulda ayni olduğumu bilirler. Hic bir yukseklik başımi dondürmediği gibi hic bir sadelik de burnumu yere eğmez .( Ne kadar yuksekler gördüğümü cok merak eden araştırsın . . . O merakli tursucuların hayâlinde bile olmayacak kadar diyeyim belki anlarlar )

Hayatımda kimseyi kiskanmadım. Kimsenin hic bir şeyinde gözüm olmadi . Ne evinde , ne arabadında , ne yatında , ne OTURDUĞU SEMTTE . . Ki oralarda da her kesimden insanlar yaşıyor.

DILERİM HERKES VARLIĞI IÇINDE O MÜSTESNA SEMTLERDE BOLLUK BEREKET VE HUZURLA YASASINLAR.

GÖZÜ OLANIN GOZÜ ÇIKSIN . . .

AMA BASKALARININ HER ŞEYE RAGMEN DIK DURUSUNDA GÖZÜ OLANIN DA ÇIKSIN . . .”

Lale Tığ’ı çok üzmüşler

About Ufuk Bağan

Ufuk Bağan

Check Also

PTT AŞ ve Yunus Emre Enstitüsü’nden Kültürlerarası İş Birliği

PTT AŞ ve Yunus Emre Enstitüsü’nden Kültürlerarası İş Birliği   PTT AŞ ve Yunus Emre …

2 comments

  1. Farkina vardiginiz gibi ben lalenin kardes kadar yakin arkadasiyim.Her zaman arkasindayim.Biz feyste en aqz 50 kadar kizli erkeli arkadasiz ayni devre sinif ve oku arkadaslari .55 yildir birbirimizi taniriz .daha bir tekimiz dahi bir digerine havadis babinda soru sormadik arkasindan yorum yapmadik.Hic kimsenin de garip sorular sormasini istemiyoruz.Ayrica eslerimz dahi arkadas.

  2. SEN SEVGILI KARDESIM BU BASIT INSANLARIN IMALI KONUSMALARINA LAF CAKTIRMALARINA ALDIRMA BEN IZMIT COCUGUYUM DOGMA BUYUME. BENIM SULALEMI BUTUN IZMIT BILIR SENIN ESININDE
    AKADASIYIM IYI TANIRIM. INSAN HAYATINDA IS ADAMI OLARAK BATAR CIKAR HERSEY OLABILIR MAALESEF BUNU ANLAYACAK KAPASITEDE INSAN COK AZ ALDUGU ICIIN, SU AN BILE DIMDIK AYAKTA DURDUGUN ICIN, SENI HALA UZUYUORLARSA GUL GEC KARDESIM BU ONLARIN HAZIMSIZLIGI.SEN HICBIR ZAMAN YANLIZ DEGILSIN.SEN URETKEN BIR INSANSIN URETMEYE DEVAM ET BAZI ZAVALLILARIN LAFLARINA ALDIRMA SEN GUCLU BIR KADINSIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen görünen karakerleri girin. *