Sanat

“Yarının Kadın Yıldızları” 47. İstanbul Müzik Festivali’nde

‘’Yarının Kadın Yıldızları: Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu’’ndan geçen yıl olduğu gibi bu yıl da14 genç kadın müzisyen yararlanmaya hak kazandı

Dünya sahnelerinde ülkemizi temsil edecek genç müzisyenler, 47. İstanbul Müzik Festivali kapsamında ünlü keman virtüözü Ayla Erduran’ın konuk sanatçı olarak yer aldığı konserde sahne aldı.

İstanbul Müzik Festivali kapsamında, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) işbirliğiyle hayata geçirilen ‘’Yarının Kadın Yıldızları: Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu’’ndan yararlanan üstün yetenekli genç kadın müzisyenler, festival kapsamında muhteşem bir konserle izleyicilerin karşısına çıktı. 25 Haziran Salı günü Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall’da festival kapsamında gerçekleşen ‘’Yarının Kadın Yıldızları’’ konserinin gelirleri ise Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu’na aktarıldı.

“Yarının Kadın Yıldızları: Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu”ndan geçen yıl olduğu gibi bu yıl da 14 müzisyen faydalanacak. Jüri değerlendirmeleri sonucunda belirlenen müzisyenler ise şöyle:

Elif Ece Cansever – keman

Nilüfer Sude Güçlü – keman

Pelinnur Işıkçı – piyano

Sinem Karasu – viyolonsel

Duru Önhon – keman

Ece Nur Özer – fagot

İdil Pulat – viyolonsel

Müge Sak – keman

Berfin Saysel- arp

Deniz Şensoy – keman

İdil Sezer – viyola

Sevgi Varol – fagot

Esengül Yıldız – keman

Hacer Cansu Yüksel – klarnet

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Kapalı