Siyaset

Yeniden Refah Kadın Kollarından D-8 vurgusu

Yeniden Refah Partisi İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanlığı, yürüyüş yolunda stant kurarak basın açıklaması yaptı

Yeniden Refah Partisi İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanlığı, yürüyüş yolu üzerinde D-8 projesini tanıtmak amacıyla stant kurarak bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Kadın Kolları Başkanlığının tam kadro olarak katıldığı basın açıklamasına İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Anıl Dursun, yönetim kurulu ve parti üyeleri katıldı.

“D-8’LER EN KAPSAMLI BİRLİKTİR”

Basın açıklamasını bildiren AR-GE Başkanı Melike Aktaş, “D-8’ler yalnızca bünyesinde bulunan üye ülkelerin değil, tüm dünyada ezilen ve temel ihtiyaçlarından mahrum bırakılan mazlum insanlar içinde “Yeni” ve “Adil” bir dünyanın tesisini hedefleyen tarihin en kapsamlı birliğidir. 54. Refah-Yol iktidarının Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan, D-8’leri oluştururken çok büyük ve önemli bir yapının temelini atmıştır. Tüm insanlık için yeni ve yaşanabilir dünya projesi ile adil düzenin yalnızca İslam alemi için değil , yeryüzünde nefes alan her canlıya gerekli bir nizam odluğu gerçeğini ortaya koymuştur” diye konuştu.

“ADİL YENİ BİR DÜNYA”

Yeni bir adil dünya düzenini istediklerini ifade eden Aktaş, “ Günümüz dünyasının geldiği noktada buna ne kadar çok ihtiyaç olduğu d en önemli işarettir. İslam dünyasının ve tüm dünyanın beklentilerini karşılık verecek, dünyadakisömürü ve zulüm düzenine karşı potansiyel yapısı ile gerekli yaptırımlar uygulayabilecek bu organizasyonun gerektiği gibi desteklenmesi ve D-60,D-160 olarak güçlendirilmesinin sağlanması üzerimize vazifedir. Bu sebeple ‘Adil Yeni Bir Dünya’nın kurulup korunması için D8 (İslam Birliği) projesinin bir an önce hak ettiği değeri görerek , yürürlüğe girmesinin önemini bir kez daha vurguluyoruz” dedi.

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Kapalı