Siyaset

Yenişehirliller, Hürriyet’i bağrına bastı

İzmit Yenişehir mahalle mitinginde konuşan CHP Kocaeli Milletvekili ve İzmit Belediye Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet, “Bizim yolumuz BELSA yoludur” dedi

CHP Kocaeli Milletvekili ve İzmit Belediye Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet, Yenişehir Mahallesi sakinleriyle Yenişehir Kapalı Pazar Alanı’nda buluştu. Kalabalığın ve coşkunun hakim olduğu mitingde Hürriyet vatandaşlara seslendi. Yoğun katılımın görüldüğü mitinge Hürriyet’in yanı sıra CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz, parti yöneticileri belediye meclis üyesi adayları katıldı.

“REHAVETE KAPILMAK YOK”

Mitingin başında söz alan CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, “Öyle görüyorum ki Yenişehir işi bitirdi. Yenişehir halkı 31 Mart’tan önce zaferi ilan etmiş. Hangi partiye oy verirseniz verin; bu kente en iyi hizmeti kim verecek onu seçeceksiniz. Bu bir yerel seçim ve önde gidiyoruz. Fakat rehavete kapılmak yok. Fatma Kaplan Hürriyet İzmit’te hayırlı olsun” diye konuştu.

Yenişehirliller, Hürriyet’i bağrına bastı

“BENİ ÇOK MUTLU ETTİ”

Ardından konuşan CHP Kocaeli Milletvekili ve İzmit Belediye Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet, “Değerli Yenişehirliler, değerli komşularım, bu coşku ve kalabalığı görmek beni çok mutlu etti. Bugün burada bu coşkuyu da görüyorsam bizim yolumuz BELSA yoludur” dedi.

“KENDİMİZE DERT EDİNDİK

Konuşmasını sürdüren Hürriyet, “Biz projelerimizle geliyoruz. Kimseye sataşmadan geliyoruz. Bu kenti nasıl daha geliştirebiliriz bunu kendimize dert edindik. Köylerimize, gençlerimize ve kadınlarımıza nasıl rahat bir yaşam sunabiliriz bunu kendimize dert edindik” ifadelerini kullandı.

Yenişehirliller, Hürriyet’i bağrına bastı

“EN AZ 2 KİŞİYİ İKNA EDİN”

Alandaki kalabalığa seslenen Hürriyet, “Seçime çok az bir zaman kaldı. Az zamanda da çok çalışmamız lazım. Sadece ben tek başına yetmem, sadece il ve ilçe yöneticilerimiz yetmez. Sizin de desteğine ihtiyacımız var. Sizden en az 2 kişi ikna etmenizi istiyorum” dedi.

“BAYRAK ASAMADILAR

Hürriyet şöyle devam etti: “Cumhur ittifakı dediler daha miting alanlarında bile birbirlerinin bayraklarını asamadılar. Burada MHP’li kardeşlerime sesleniyorum. Sizlerin desteğini bekliyorum. Daha bir yaşanabilir bir İzmit için, daha mutlu bir İzmit için desteklerinizi bekliyorum”

Yenişehirliller, Hürriyet’i bağrına bastı

GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Hürriyet’in konuşmasının ardından ilk kez oy kullanacak ve doğuştan engelli olan Begüm Çakır kürsüye geldi. Çakır, “Ben doğuştan engelli bir bireyim. Bizler kendimizi topluma kabul ettirmeye çalışıyoruz. Sayın belediye başkan adayımız Fatma Kaplan Hürriyet’ten seçildiği zaman bizlere destek olmasını bekliyoruz. Ben 18 yaşına yeni girdim ve ilk oyumu Hürriyet’e vereceğim” dedi. Sahnede yazdığı mektubu da okuyan Çakır ile Hürriyet arasında oldukça duygusal anlar yaşandı. Hürriyet gözyaşlarını tutamayarak Çakır’a sarıldı.

Yenişehirliller, Hürriyet’i bağrına bastı

Yenişehir Mahallesi sakinlerinden doğuştan engelli Begüm Çakır’ın duygu yüklü mektubunda şu satırlar yer aldı:

Ben Begüm Çakır. 18 yaşındayım ve bu benim ilk oy kullanışım olacak. Ben doğuştan sağ tarafı felçli bir bireyim ve toplumda birçok sıkıntı ile karşılaşmaktayım.

Kendi gelişimimiz için çalışırken aynı zamanda kendimizi topluma kabul ettirmeye, herkesten bağımsız bir şeyler yapabilmeye, meslek sahibi olabilmeye çalışıyoruz.

Toplumumuzun son yıllardaki farkındalık çalışmaları ile engelli bireylere yaklaşımında oldukça ilerleme kaydedildi. Ama bu tam anlamda yeterli değildir.

Sayın Belediye Başkanı adayımızdan seçildiğinde bizimle ilgili çalışmalara daha fazla ağırlık vermesini ve hakkımızdaki gelişmeleri takip etmelerini istiyorum. Biz engelli bireylerde bu toplumun değerli parçalarıyız ve iş alanında da yer almak istiyoruz.

Bu ilk oyumu işini hakkıyla yapacağına inandığım Sayın Fatma Kaplan’a vermekten onur duyacağım. Herkese teşekkür ediyorum.

Yenişehirliller, Hürriyet’i bağrına bastı

 

Yenişehirliller, Hürriyet’i bağrına bastı

 

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Lütfen görünen karakerleri girin. *Captcha loading...

Başa dön tuşu
Kapalı