Siyaset

CHP Belediye Başkan aday adayları belli oldu

CHP Kocaeli’de 2019 yerel seçim sürecinde aday adayı başvuruları sona erdi

Kocaeli Büyükşehir için tek aday adayı başvururken,  12 ilçeden Başiskele’de belirsizlik söz konusu.

Yerel seçimler öncesi CHP’de belediye başkan aday adaylığı ve meclis üyeliği aday adaylığı başvuruları süreci 1 Ekim tarihinde başlamış ve 19 Ekim’de sona erecekti. Ancak genel merkez süreci bir hafta daha uzatarak 26 Ekim Cuma günü saat 17.00 olarak belirledi.  Başiskele’de aday adaylığı için başvuru yapan olmazken İzmit’ten iki aday adayı çıktı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi için ise sadece Keramettin Gençtük aday adayı çıktı.

İzmit için adaylık başvurusunu yapan Cengiz Çakar ve Nazif Korkmaz oldu. Aday adaylığı ile ilgili ismi çok konuşulan Selman Yıldırım’ın da İzmit Belediye Başkan aday adaylığı için CHP İzmit İlçe’den başvuru dosyasını aldığı öğrenilmişti ancak Selman Yıldırım son anda sağlık nedenlerinden dolayı adaylıktan vazgeçmişti.

Kartepe’de belediye başkan aday adaylığı için eski ilçe Başkanı Cumhur Karakadılar aday adaylığı için başvuru yaptı. Ayrıca Körfez’deSerap Baykurt ve Bozkurt Uslu adaylığını duyurmuştu. Çayırova Belediye Başkan adaylığına Emine Özcan ve Necdet Doğan başvurusunu yaptı.

Kocaeli’de3 ilçenin belediye başkan adayı resmen belli oldu. Genel Merkez tarafından Derince Belediye Başkan adaylığına Sertif Gökçe, Gölcük Belediye Başkan adaylığına İsmet İşeri ve Dilovası Belediye Başkanı adaylığına Kemal Memiş atandı.

Karamürsel Belediye başkan aday adaylığına Ahmet Çalık başvurdu. Ahmet Çalık’ın genel merkez tarafından atamasının yapılması bekleniyor. Darıca Belediyesi aday adaylığına Yakup Törk talip oldu. Gebze İlçe eski Başkanı Recep Dursun Belediye Başkan adayı adayı oldu. Kandıra Belediye Başkan aday adaylığı için ise iki kişi başvurdu. Çetin Akarsu ve Cevdet Sezer. Başiskele’deyse belediye başkanlığı için aday adaylığına başvuru yapan olmadı.

Öte yandan CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet’in Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığını Ankara’dan yapacağı, partiye yakın çevrelerde konuşuluyor.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu