Güncel

Gölcük’te Cumhuriyet coşkusu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 95.yılı ilçemizde çok büyük coşku ile kutlandı

Pazar günü Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni ile başlayan etkinlikler, akşam fener alayı ile devam ederken, resmigeçit töreni ise dün gerçekleştirildi. İlk olarak Gölcük Kaymakamlığı’nda tebrik töreni yapıldı. Törende Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Deniz Ana Üs Komutanı Tuğamiral Yavuz Kılıç, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Cumhuriyet Başsavcısı Ökkeş Alparslan Karcı bayram tebriklerini kabul etti. Sonrasında ise resmigeçit törenine geçekleşti. Vatandaşın ilgisi bu yıl beklenenin çok üstünde olurken, Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi adeta ellerinde bayraklı vatandaşların akınına uğradı.

BÜYÜK VE ANLAMLI GÜNDE GÖLCÜK TEK YUMRUK

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin Kuruluşunun 95.Yıldönümünde heyecan ve coşku Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi üzerinde gerçekleştirilen resmigeçit ve çeşitli gösterilere yansıdı. Tören Gölcük Halkının Cumhuriyete olan bağlılığını bir kez daha gösterdi. Askeri ve Sivil Erkan ile Halkın en güzel birlikteliği olan bu büyük ve anlamlı günde, ilçemiz adeta tek bir yumruk oldu.

Gölcük’te Cumhuriyet coşkusu

PROTOKOL ÜYELERİ COŞKULU HALKI SELAMLADI

Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük Deniz Ana Üs Komutanı Tuğamiral Yavuz Kılıç tören aracı ile dolaşarak halkın ve erka

nın bayramını kutlayıp, protokol tribünün de yerlerini aldılar. Tören İstiklal Marşı ile başladı akabinde Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş günün anlam ve önemini ifade eden bir konuşma yaptı. Daha sonra çeşitli okullardan öğrenciler şiirlerini okuduktan sonra, halk danslarının gösterileri bayram coşkusunu arttırdı, gösteriler büyük bir beğeni ile izlendi.

Gölcük’te Cumhuriyet coşkusu

Gölcük’te Cumhuriyet coşkusu

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Ayrıca Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük Deniz Ana Üs Kom. Tuğamiral Yavuz Kılıç,  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında İlçede okullar arasında yapılan Resim, Şiir ve Kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler takdim etti.

Gölcük’te Cumhuriyet coşkusu

Gölcük’te Cumhuriyet coşkusu

RESMİGEÇİT TÖRENİNDE BÜYÜK COŞKU YAŞANDI

Resmigeçitte kortejde Donanma Komutanlığı Tören Taburu, ilçede  bulunan okulların öğrencileri ve öğretmenleri, gaziler, +1Farkla Gölcük Down Sendromlular Derneği, Gölcük Emniyet Müdürlüğü araçları, Gölcük Jandarma Komutanlığı araçları, Gölcük Belediyesi Zabıta araçları, GESOTİM araçları ile motorcular yer alırken, büyük coşku ve renkli görüntüler yaşandı.

Gölcük’te Cumhuriyet coşkusu

Gölcük’te Cumhuriyet coşkusu

Gölcük’te Cumhuriyet coşkusu

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu