Güncel

Millet can derdinde, troller şov derdinde

İzmir depreminde troller iş başındaydı yine

Öyle paylaşımlar yaptılar ki insanlar enkaz altında kaldılar diye, öldüler diye ya da kurtarılmayı bekliyorlar diye, yüzlerce eve ateş düştü diye acayip seviniyorlardı. Bu paylaşımları yapan kimseler hiç düşünmüyor mu kaç çocuk yetim kaldı bu depremle? Kaç evlat ana babasını kaybetti? Kaç kişi doku ve organ kaybı yaşayacak? Kaç kişi sağlığına kavuşmak için onlarca kez ameliyat olmak zorunda kalacak? Kaç kişi yıllarca psikolojik yardım almak zorunda kalacak? Kaç kişi evsiz kaldı? Kaç kişi senelerce tam uykuya dalacakken deprem oluyor korkusuyla yatağından ok gibi fırlayacak? Protez kolları bacakları aklıma getirmek bile istemiyorum inşallah ihtiyaç olmaz, herkes sağ salim çıkartılır enkazlardan.

İnsanların acılarına gülünmez. Afetten, hastalıktan, ölümden öç alınmaz. Senin tuttuğun parti o şehirde hüküm sürmüyor diye iyi ki deprem oldu diyemezsin. Herkes bizimle aynı dinden mezhepten olmak zorunda değil, hepimiz hoşgörülü olmak zorundayız. Her şehirde namaz kılanlar da olur içki içenlerde. Herkesin özgür iradesi var. Nasıl sen namaz kıldığın için benim sevap haneme bir şey yazılmıyorsa ben alkol alırsam da sana bir günah yazılmıyor. İbadetinle övünüyorsun ama köpek bile enkazın altından canlı çıkartmaya çabalarken köpek kadar olamıyorsan bu nasıl Müslümanlık be kardeşim?

İzmir depreminde hayatını kaybeden tüm yurttaşlarımıza Allahtan rahmet, yaralılarımıza ve enkaz altında kurtarılmayı bekleyen canlarımıza biran önce ulaşılmasını ve tez günde şifalar diliyorum. 99 depremini bizzat yaşayan biri olarak kalbim seninle İZMİR.

Etiketler
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Kapalı