Cuma , Temmuz 19 2019
Home / Kültür / Artvin Yusufelililer büyük şölene hazırlanıyor 

Artvin Yusufelililer büyük şölene hazırlanıyor 

Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekler Federasyonu (KARBAFED)’in bünyesindeki en etkin dernekleri arasında yerini alan Kocaeli Yusufelililer Derneği, bu yıl ilkini yapacakları ve geleneksel hale getirmeyi düşündükleri Birlik ve Kardeşlik Şenliği için hummalı bir çalışma içerisine girdi.

Derince Çınarlı 2.Etap mesire alanında 23 Haziran 2019 günü saat  08.00’de başlayacak olan şenlikte Sedat Kılıç ile yöresel türküler ve horon, yöresel halk oyunları ekibi gösteri yapacak. Öte yandan geliri öğrencilere burs olarak verilmek üzere Cağ kebap ve döner satışı yapılacak.

Başkan Ali Tokgöz, “Birlik ve beraberliğimizin sağlanması, kültürel dayanışmamızın en üst düzeyde yaşanabilmesi için bu tür organizasyonlara ağırlık veriyoruz. Hemşerilerimizi ve şölenimize katılmak isteyen tüm Kocaeli ‘de yaşayan Artvinliler ve Yusufelililerin bir araya gelmesi bizlere onur verecektir. 23 Haziran tarihlerinde Derince Çınarlıdere 2.Etap mesire alanında gerçekleşecek etkinlikte birbirinden değerli sanatçılar sahne alarak Artvinliler, Yusufelililer ve diğer davetlilere unutamayacakları bir şölen yaşatacaklar” dedi.

 

 

About Ufuk Bağan

Ufuk Bağan

Check Also

Dadaşlar, büyük şölene hazırlanıyor

Dadaşlar, büyük şölene hazırlanıyor

Kocaeli’deki Erzurum dernekleri, 23 Haziran günü büyük bir şölene imza atmaya hazırlanıyor Birbirinden değerli sanatçıların …