GüncelKültürManşetYaşam

27. Metin Göktepe Gazetecilik Ödülleri törenle sahiplerine verildi

İlki 1998 yılında verilen Metin Göktepe Gazetecilik Ödülleri’nin 27’ncisi, İstanbul’daki Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Evinde düzenlenen törenle sahiplerine verildi.

Ödüller, Evrensel Muhabiri Metin Göktepe ve görevi başında yitirilen gazetecilerin anılarını yaşatmak, genç gazetecileri gerçekleri esas alan bir habercilik konusunda özendirmek amacıyla veriliyor.

Her yıl Gazeteci Metin Göktepe’nin doğum günü olan 10 Nisan’da düzenlenen tören bayrama denk geldiği için 15 Nisan’da düzenlendi.

bianet muhabiri Hikmet Adal’a ödül

Ödül töreninin sunuculuğunu gazeteci Nazım Alpman’ın yaptığı ödül töreninde, Yazılı Haber kategorsinde bianet muhabiri Hikmet Adal da ödül aldı.

Jüri üyeleri: Banu Güven, Filiz Gazi, Hakkı Özdal, Nazım Alpman, Pınar Öğünç, Sorel Dağıstanlı, Tuluhan Tekelioğlu ve Yetvart Danzikyan.

Törene Metin Göktepe’nin annesi Fadime Göktepe, ablası Meryem Göktepe ve ailesi, Emek Partisi (EMEP) Genel Başkanı Seyit Aslan, Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Genel Başkanı Gökhan Durmuş, Sendikanın Genel Sekreteri Banu Tuna,  DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, EMEK Partisi Milletvekili İskender Bayhan,  SES Şişli Şube Eş Başkanı Fadime Kavak, SES Aksaray Şube Yönetim Kurulu Üyeleri Aydın Erol, Birsen Seyhan ve KESK Genel Sekreteri Sevgi Yılmaz, Cumartesi Anneleri, Evrensel Gazetesi çalışanları ve çok sayıda gazeteci katıldı.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu