Güncel

Başkan, tarihi yapılarda inceleme yaptı

İzmit Belediye Başkanı Hürriyet “Geçmişten geleceğe uzanan evleriyle İzmit, adını hak ettiği gibi yaşayacak” dedi

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Kozluk Mahallesi Ruşen Hakkı Caddesi’nde bulunan Efeler Konağı ve cadde üzerinde bulunan tarihi binalarda incelemelerde bulundu. Bölgedeki tarihi yapılarda yapılabilecek çalışmaları inceleyen Başkan Hürriyet “Geçmişten geleceğe uzanan evleriyle İzmit, adını hak ettiği gibi yaşayacak” dedi.

Başkan ve kurmaylarından inceleme

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet,   projelerini hayata geçirmek ve İzmit’i cazibe merkezine dönüştürebilmek için şehir genelinde incelemelerine devam ediyor.   Bu kapsamda Kocaeli Öğrenim Vakfı başkanı Şerif Ünan’ın kızı Selime Aslı Ünal tarafından restore edilen Kozluk Mahallesi Ruşen Hakkı Caddesi’nde bulunan Efeler Konağı’nda ve aynı cadde üzerinde bulunan tarihi binalarda incelemelerde bulunan Başkan Hürriyet, binalar ve çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Kocaeli Öğrenim Vakfı Başkanı Şerif Ünan’ın kızı Selime Aslı Ünan ve Belediye meclis üyeleri Süleyman Şen ve Çetin Sarıca’nın da eşlik ettiği incelemelerde bölgede yapılabilecekler konuşuldu.

Başkan, tarihi yapılarda inceleme yaptı

“Bölgede düzenleme yapacağımız alanlar mevcut”

Şehrin tarihine kavuşması ve bölgenin cazibe merkezi olması için ellerinden geleni yapacaklarını belirten Başkan Hürriyet, “Şehrimizin tarih, kültür sanat şehri İzmit’in adını hak ettiği şekilde yaşaması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. Bölgede düzenleme yapabileceğimiz alanlar mevcut. Yapacağımız düzenlemelerle bu alanları sosyal etkinlik alanlarına dönüştürebiliriz. Ayrıca,  Kocaeli Öğrenim Vakfı ile birlikte yeni projeleri de hayata geçirebiliriz” diye konuştu.

Başkan, tarihi yapılarda inceleme yaptı

 

 

 

 

 

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Kapalı