Güncel

“Bir can daha gitmesin”

Sesimi Duyan Yok Mu Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı ile Mücadele Derneği Genel Başkanı Hüseyin Akbulut, bir kez daha seslendi

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde uyuşturucudan canını kaybeden gencin acısını paylaşan Akbulut yazılı bir açıklama yaptı.Hüseyin Akbulut açıklamasında şunlara değindi:

Uyuşturucu Gebze’de bir can daha aldı. Gencecik çocuklarımız elimizden birer birer giderken devlet olarak, hükümet olarak ve toplum olarak yalnızca seyrediyoruz. Bu gençleri topluma kazandırmak, kullanmış olduğu uyuşturucudan kurtarmak gibi bir niyetimiz yok. Gebze’de mesire alanında ölen bu genç aslında uyuşturucuya bağımlı olmuş, kurtarılmayı bekleyen çocukların sonunun uyuşturucudan ölüm olacağının bir kanıtıydı.

Bu gencin hem bu dünyası hem de öbür dünyası mahvolmuş, anne baba yıllardır oğlunun uyuşturucu batağına düşmüş çaresizliğim vermiş olduğu derdin yanında şimdiden evlat acısı gibi büyük bir imtihanla karşılaşmışlardır.

Oysaki uyuşturucu ile tedavide her ilde bir AMATEM bir ÇAMATEM ve rehabilitasyon merkezleri olsaydı belki de bu genci ve bunun gibi binlerce genci uyuşturucudan kurtarabilirdik. Her ilde göz hastaneleri,  diş hastaneleri gibi hastaneler var iken neden AMATEMLER yok? Ülkemizde toplamda 28 adet AMATEM bulunmaktadır. Bunların 22 tanesi özel, 6 tanesi devlete ait. Devlete ait olan bu hastanelerde yer bulmak çok zor.

Devletin, hükümetin acilen bu gencecik çocukları uyuşturucudan kurtarmak için bir çaba, bir gayret göstermeleri gerekir. Elimizde de maalesef başta Gebze, Dilovası, Karamürsel ve İzmit olmak üzere madde bağımlılığı her geçen gün artmaktadır. Bu artışı önleyebilmek için öncelikle madde bağımlısı olan gençleri zorunlu olarak tedavi edilebilme yasası çıkartılmalıdır.

Yıllardır söylüyoruz fakat hiç kimse dinlemiyor. Çünkü dinlemek istemiyorlar. Maalesef madde bağımlılığına bulaşmış gençleri kurtarmak istemiyorlar, bu insanları toplumdan dışlıyorlar, ayrıştırıyor lar. Bu gençleri uyuşturucudan kurtarmak için artık bir şeyler yapın”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Kapalı