Cemiyet Evde kal anons
Güncel

Biraz gerçekleri görmek lazım

CHP Kocaeli İl Başkan adayı Sayın Erenkaya’ya birkaç sözüm var

Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli İl Örgütü’nün kongresine sayılı günler kaldı, heyecan da her geçen gün artıyor. Şu aşamada il başkanlığı için üç aday var. Hikmet Erenkaya, Özgür Harun Yıldızlı ve Bozkurt Uslu.

Sayın Erenkaya adaylığını il açıklayan isim oldu. Buraya kadar her şey demokratik ve parti disiplinine uygun. Bizler gazeteci olarak habrleri objektif perspektiften yayınlıyoruz.

Ancak ben Erenkaya’ya sormak istiyorum. Siz Sayın Erenkaya, efsane başkan Sayın Sirmen uzun yıllar aynı yolda yürüdünüz. Sirmen’in milletvekili olmasından sonra Büyükşehir Belediye Başkanı oldunuz ama ilk seçimde hezimete uğradınız.

CHP’nin üç milletvekili çıkardığı dönemde de Sayın Cevdet Selvi ile birlikte zar zor Ankara’ya gittiniz. Bu başarısızlık olarak değerlendirildi siyaset camiasında. İl Başkanı olursam 5 milletvekili çıkaracağız söylemleriniz ne kadar gerçekçi Sayın Hikmet Erenkaya.

Siz bir değersiniz parti içerisinde. Ama yıllarca Sayın Sefa Sirmen ile karşılıklı çekişmeniz, adeta düşman kardeşleri oynamanız, partinizi Kocaeli’de bitme noktasına getirmedi mi? Partililerinizi küstürmediniz mi?

Birçok kez yenilgi almanıza rağmen şimdi çıktınız aday oldunuz ve partiyi birleştireceğim diyorsunuz? Biraz geç kalmadınız mı Sayın Erenkaya? Partiyi nasıl birleştireceksiniz? Biraz gerçekçi olun lütfen.

Sizin Sefa Sirmen ile çekişmelerinizi her platformda yaşadık ve şahit olduk. Partinizin KYÖD’de 2018 yılında yapılan il danışma kurulunda bazı söylemleriniz olmuştu. Ben de bunu mensubu olduğum Hür Kocaeli’de yayınlamıştı. O yazıyı size yeniden hatırlatmak isterim.

Biraz gerçekleri görmek lazım

Sayın Erenkaya, ağabeyiniz kim?

CHP Kocaeli eski Milletvekili Erenkaya’nın danışma kurulundaki konuşması, kafalarda soru işareti bıraktı

(Hür Kocaeli- Özel Haber)– 24 Haziran 2018 seçimlerinin değerlendirildiği, Cumhuriyet Halk Partisi İzmit İlçe Örgütü, Danışma Kurulu toplantısında konuşan eski vekil Hikmet Erenkaya’nın konuşması, partililerin kafasını karıştırdı.

MEDYANIN DİŞARI ÇIKARTILMASINI TALEP ETTİ

Toplantının başında medya mensuplarının dışarı çıkartılması yönünde talepte bulunan Erenkaya, parti içi değerlendirmelerini yapıldığı ve çeşitli görüşlerin dillendirildiği toplantıda enteresan bir o kadar da gizemli sözcükler sarf ettİ.

“O BENİM AĞABEYİM”

Barış çubuğu uzattığı konuşmasında, “Birileri bizim ellerimizi havaya kaldırsın. O benim ağabeyim” şeklinde ifadeler kullanan Erenkaya, özellikle kendisini dinleyen partililerin dikkatini çekti.

“SAYIN ERENKAYA SAMİMİ MİSİNİZ?”

CHP’ye yakın kaynaklardan aldığımız bu bilgi doğrultusunda kamuyu ve partilileri aydınlatmak anlamında soruyoruz: “ Sayın Hikmet Erenkaya. Konuşmanda ismini zikretmekten çekindiğiniz bu ağabeyiniz kim? Samimi misiniz? Samimiyseniz bu ismi açıklamalısınız.

“15 YILDIR NEREDEYDİNİZ SAYIN ERENKAYA?”

Danışma Kurulu toplantısında söz alan konuşmacıların ve sizin eleştirileriniz sonrasında bir kez daha soruyoruz. 2002 yılında CHP Kocaeli’den 3 milletvekili çıkartırken, sizin döneminizde,  siz ve Cevdet Selvi milletvekili olabildiniz. Bu başarı mıdır? Ayrıca “Birileri ellerimizi havaya kaldırsın” dediniz. Sayın Erenkaya 15 yıldır nerdeydiniz?

Sayın Hikmet Erenkaya, medya mensubu olarak size saygım sonsuzdur. Ama artık partinize zarar vermekten vazgeçin. Bir parti büyüğü olarak adaylıktan çekilin. Partinin önünü genç ve dinamik isimlere açın. Onlar da sizi bir parti büyüğü olarak baş tacı etsin. Size her konuda danışsın. Bu arada ağabeyinizin kim olduğunu ben hala merak ediyorum.

Biraz gerçekleri görmek lazım.

 

 

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Kapalı