Güncel

CHP’nin gençlerinden anlamlı kampanya

CHP’li gençler, “Kadına Şiddete Hayır” sosyal sorumluluk projelerine start verdi

Cumhuriyet Halk Partis,i parti okulunun Ağustos ayında düzenlediği İzmir Karşıyaka Eğitim Kampına katılan Gençlik Kolları Kocaeli Örgütü eğitim sonunda kendilerine verilen sosyal sorumluluk projesine start verdi.

CHP Parti Okulu Ağustos ayında İzmir Karşıyaka Eğitim Kampı düzenlemiş, Gençlik Kolları Kocaeli Örgütleri de bu kampa katılmıştı. Kampta verilen eğitimin ardından katılan tüm ekiplere ayrı ayrı sosyal sorumluluk projesi yapmaları istenmişti. Gençlik Kolları Kocaeli Örgütüne de “Kadına Şiddete Hayır” adlı sosyal sorumluluk projesi verildi. CHP’li gençler önceki gün bu projeyi hayata geçirerek start verdi.

CHP’nin gençlerinden anlamlı kampanya

STANT KURUP BROŞÜR DAĞITIYORLAR

CHP Gençlik Kolları Kocaeli İl Başkanı Emre Andız, Gençlik Kolları İzmit İlçe Başkanı Engin Akbulut, Burcu Başer Üstün, Tugay Adak ve Doğukan Altıparmak’tan oluşan proje gurubu, kadına şiddetin arttığı bu günlerde kitlesel olarak kadınları bilinçlendirmek için yasaların yetersizliği ve güvensizliğinden dolayı bu cinayetlerin durmayacağına dikkat çekmek Kocaeli Üniversitesi’nde ve Yürüyüş Yolunda stant kurarak broşür dağıttılar. Kocaeli’deki kadın sığınma evlerini de ziyaret eden ekip 15 gün boyunca çalışmalarına devam edecek ve sonuç raporu hazırlayacak.

CHP’nin gençlerinden anlamlı kampanya

ANDIZ, “KİTLESEL BİRLİKTELİK LAZIM”

Proje grubu adına açıklama yapan CHP Gençlik Kolları Kocaeli İl Başkanı Emre Andız; “Şiddete ve tacize uğradıklarında yasal haklarının farkında olmayan, olsa bile sesini çıkaramayan bir kesim mevcut. Yasal haklarının farkında olanlar ise devlete inancını yitirmiş durumda ve cinayetlerin birçoğu sosyal medyada anlık olarak paylaşılıyor ve unutuluyor. Kitlesel bir birliktelik olmadığı sürece de bu cinayetlerin durmayacağına değinmek istedik” dedi.

VİDEO ÇEKİLECEK

Bununla ilgili kadınlarımızın ve parti büyüklerimizin de bu konuda destek veren videolarını gördükçe projenin daha çok ses getireceğini ve kadınlarında bundan destek alacağına inanıyoruz diyen Andız, “Bu bağlamda kadınlarla çekeceğimiz videolara karşılık olarak vekillerimiz ve başkanlarımız onlara cevap videoları çekecek” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Kapalı