Spor

Deniz Yıldızları, Kolombiyalı millileri ağırladı

Sualtı Hokeyi Milli Takımı’nın bel kemiğini oluşturan Deniz Yıldızları, Kolombiya Milli Takımı’nı misafir etti

Sualtı Hokeyi Milli Takımı’nın çekirdeğini oluşturan Deniz Yıldızları, Kolombiya Milli Takımı’nı misafir etti. Kolombiyalı milliler dört günlük kamp programı kapsamında Kocaeli’ye ziyarette bulundu. Kamp programı kapsamında Deniz Yıldızları Sualtı Hokey Takımı ile bir dizi antrenman ve teknik çalışmalar yapan Sualtı Hokeyi Kolombiya Milli Takımı oyuncularına, genç sualtı hokeycilerimiz ev sahipliği yaptı. Antrenman ve teknik çalışmalar sonrasındaki zamanlarda Maşukiye, Sekapark başta olmak üzere Kocaeli’nin güzelliklerini tanıttılar. Deniz Yıldızları Spor Kulübü Başkanı Celal Kavaz ve Sualtı Hokeyi Türk Milli Takımlar Antrenörü Kadir Kırlıoğlu ve oyuncular tarafından misafir edilen Kolombiyalı milli sporculara, kampın son gününde Deniz Yıldızları Spor Kulübü tesislerinde bir mangal partisi düzenledi.

Deniz Yıldızları, Kolombiyalı millileri ağırladı

Sualtı Hokeyi Milli Takımı’na çeşitli yaş kategorilerinde 16 sporcu veren Sualtı Hokeyi Türk Milli Takımlar Antrenörü Kadir Kırlıoğlu, “U24 Sualtı Hokeyi Türk Milli Takımı’mız geçtiğimiz Ağustos ayında İngiltere’de yapılan müsabakalarda Dünya Şampiyonu unvanı kazanmıştı. Düzenlenen şampiyonaya katılamayan Kolombiya Milli Takımı tecrübe kazanması amacı ile bir kamp programı yaptı. Sualtı Hokeyi Milli Takımı’na çeşitli yaş kategorilerinde 16 sporcu veren ve dünya şampiyonu olan U24 takımımıza ise sekiz oyuncu ile katkı sağlayan ve şampiyonlukta büyük payı bulunan Deniz Yıldızları Spor Kulübü Sualtı Hokey Takımı ile kamp yapmak için 3 ve 7 Ekim günleri arasında Kocaeli’ne geldiler. Bir dizi antrenman ve teknik çalışmanın ardında kampı sonlandırarak Kolombiya’ya dönüyorlar” dedi.

Deniz Yıldızları, Kolombiyalı millileri ağırladı

Deniz Yıldızları Spor Kulübü Başkanı Celal Kavaz ise yaptığı açıklamada; “Kulübümüzün başarılarının milli takımımıza bir yansıması olarak Kolombiyalı Sualtı Hokey takımını dört gün boyunca misafir ettik. Bu kamp çerçevesinde bizden desteklerini esirgemeyen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi ve Gençlik Spor il Müdürlüğü yetkililerine teşekkürlerimi bir borç biliyorum. Kamp süresinde Kolombiyalı sporcu kardeşlerimize misafirperverliğimizi gösterme imkanını yakaladık. Sualtı Hokeyi Milli Takım’ına çeşitli yaş kategorilerinde 16 sporcu veren ve dünya şampiyonu olan U24 takımımıza ise sekiz oyuncu ile katkı sağlayan ve şampiyonlukta büyük payı bulunan Deniz Yıldızları Spor Kulübü Sualtı Hokey takımlarının başarılarının artarak devam etmesi için çalışıyoruz” diye konuştu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Kapalı