Yaşam

İzmitli, bu sefer hiç pişman olmadı

İzmit Belediyesi’nin organize ettiği Pişmaniye Şenliği son günü oldukça renkli geçerken pişmanlık duyan birine rastlanmadı

İzmit Pişmaniyesi’nin ulusal ve uluslararası anlamda tanınırlığını arttırmak amacıyla gerçekleşen şenliğin son gününde İzmit halkı sanata ve pişmaniyeye doydu. İzmit Belediye Meydanı’nda gün boyu gerçekleşen etkinliklere İzmit halkı yoğun ilgi gösterdi. 41 Bando ekibinin müzik dinletisiyle başlayan etkinliler pişmaniye çekimi ile devam etti. Pişmaniye çekenlerin gözlerinden pişmanlık değil, mutluluk okunuyordu.

İzmitli, bu sefer hiç pişman olmadı

Ayşegül Yıldız Ulaş’ın yazdığı, seslendirmelerini Zeynep Çağla Şenol, Nursel Çeliktürk, Dilan Uğurlu ve Hilal Akçan’ın seslendirdiği Vaveyla kukla gösterisi çocukları eğlendirdi. Çocukların ilgi gösterdiği kadar yetişkinlerinde ilgisini çeken kukla gösterisi büyük beğeni topladı.

Geleneksel pişmaniye tadını dünya mutfağıyla birleştiren pişmaniyeden farklı lezzetlerden ortaya çıkaran Şef Ayşegül Özdemir ve ekibi İzmit Belediyesi Meydanı önünde kurdukları gastronomi mutfağında pişmaniye ile yapılan kurabiye, pişmaniye ile yapılan mozaik topları ve pişmaniye aromasından oluşan frappe yapımı gerçekleştirdiler. Ardından bu lezzetler İzmit halkına ikram edildi.

 

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Kapalı