Siyaset

Nazlıgül, çifte standardı sordu

Demokrat Parti Kocaeli İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, il binasında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu

DP İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, “Buradan Sayın Ellibeş’e sormak istiyorum. Acaba parti içerisinde İzmit’e yetki vermeyin, Derince’ye, Başiskele’ye verin gibi şeyler mi konuşuluyor? Bu çifte standardın sebebi nedir?” dedi.

Üçüncü cephe

Toplantıya Nazlıgül’ün yanı sıra Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Murat Aydoğdu ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı. DP Genel Başkan Yardımcısı Murat Aydoğdu, “Demokrat Parti güçlü bir sürece girdi. Genel merkez olarak hareketli bir süreç yaşıyoruz. Amacımız Millet İttifakı ve Cumhur İttifakı dışında 3’üncü bir cephe açarak bu ülkeye hizmet etmektir. Türk milleti ne zaman dara düşse demokratlar yeniden devreye girmiştir. Biz yine yüce Türk milletine hizmet etmek için güçlü bir şekilde geliyoruz” dedi.

“Kent için bir şey yapmıyorlar”

Aydoğdu’dan sonra söz alan DP Kocaeli İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, “Amacımız kimseyi yermek ya da övmek değil. Bu şekilde gördüğümüz iyi şeyleri ya da eksiklikleri halkımıza anlatmaktır. Ben Kocaeli’de ciddi bir muhalefet olduğunu düşünüyorum. Birbirleriyle didişmek dışında kent için bir şeyler yapmak istediklerini düşünmüyorum” diye konuştu.

“Acil önlem alınmalı”

“Kentimizdeki eksikliklere gelince, öncelikle trafik konusu Kocaeli’nin değişmeyen yarasıdır” diyen Nazlıgül, “Biliyorsunuz hafta içinde Seka Tüneli’nde büyük bir faciadan dönüldü. Allah’tan can kaybı olmadı. Can kaybının önüne geçilmesi için yasağa uyulması ve bu konuda yetkililerin önlem alması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

“Beton bloklar bir işe yaramıyor”

“Özellikle Salim Dervişoğlu Caddesi’nde ciddi trafik oluşuyor” açıklamasını yapan Nazlıgül,“Sağ şerit kilitleniyor. Otobüsten inecek vatandaşlar için de sıkıntılı durumlar oluşuyor. Orada bulunan beton bloklar bir işe yaramıyor. Onlar oradan sökülerek iki tane cep oluşturulup durak koyulursa orada toplu taşıma için bir rahatlama yaratabilir” dedi.

Nazlıgül, çifte standardı sordu

Vali Aksoy’a teşekkür etti

Nazlıgül, “Kocaeli’de bir tarihi değer olarak Halkevi de yer alıyor. Burada her ne kadar Saat Kulesi’nin değeri varsa Halkevi’nin de vardır. Bu konuda valilik bir çalışma başlatmış. Sanırım şu anda Halkevi faaliyetlerini 50’nci yıl okulunda yürütüyor. Sayın valimizin bu konuda başlattığı çalışma için çok teşekkür ediyoruz. Yıllardır beklenen bir gelişmeydi bu” diye konuştu.

“Neden İzmit’te yetki verilmiyor”

“İzmit Belediyesi’nde araç satın alma işlerinde bir türlü yetki verilemiyor” diyen Nazlıgül,“Ancak geçtiğimiz günlerde diğer ilçelere baktığımızda mecliste araç satın alma işi için yetki verildiğini gördük. Buradan Sayın Ellibeş’e sormak istiyorum. Acaba parti içerisinde İzmit’e yetki vermeyin, Derince’ye, Başiskele’ye verin gibi şeyler mi konuşuluyor? Eğer bu Kocaeli halkı için faydalı bir uygulamaysa neden bazı ilçelerde yetki veriliyor da İzmit’te verilmiyor?  Bu çifte standardın sebebi nedir?” diye sordu

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Kapalı