Sanat

Sanata “Hürriyet” geldi

İzmit Belediye Başkanı Hürriyet, “Artık İzmit’imizin sokakları sanat kokuyor” dedi

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Bosna- Hersekli fotoğraf sanatçısı Faruk İbrahimoviç’in “Galaxy” adlı sergisinin açılışına katıldı. Açılışta konuşan Başkan Hürriyet “Sanatseverlerin desteğiyle artık İzmit’imizin sokakları sanat kokuyor” cümlesini kullandı.

Sanata “Hürriyet” geldi

Kocaeli Bağımsız Fotoğrafçılar Topluluğu Derneği, sezonun ilk etkinliğini gerçekleştirdi. İzmit Cumhuriyet Parkı içerisinde bulunan sanat galerisi Bosna-Hersekli sanatçı Faruk İbrahimovis’in “Galaxy” adlı sergisine ev sahipliği yaptı. Açılışa İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in yanı sıra Fotoğraf Sanatçısı Faruk İbrahimoviç, Kocaeli Bağımsız Fotoğrafçılar Topluluğu Dernek Başkanı Kemal Kaya, İzmit Belediye Başkan Vekili Hakan Tanta, CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, İzmit Belediyesi Meclis Üyeleri ve çok sayıda sanatsever katıldı.

Sanata “Hürriyet” geldi

VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ”

Sergi açılışında konuşan Başkan Hürriyet, “Kentimizin sanata ihtiyacı var. Biz de birimlerimizle birlikte İzmit’i bir sanat kenti yapma adına var gücümüzle çalışıyoruz. Sanatseverlerin de desteğiyle daha çok bir araya gelip güzel işler yapıyoruz. Artık İzmit’imizin sokakları sanat kokuyor. Kıymetli bir sergiyi burada sizlere sunuyor olmaktan bizler de çok mutlu olduk. Sanatçımızı da bu kıymetli eserleri için kutluyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Kapalı