Feşmekan

Sıra geceleri keyif veriyor

Yaklaşık bir yıldır Yenişehir’de hizmet veren Yağız Kebap, Vahit Kurt ve ekibinin sıra gecesi performansıyla hizmeti doruğa çıkarıyor

Otuz yıllık esnaf olan Cevdet Seyran tarafından işletilen CSD Yağız Kebap, yakın zamanda hizmette bir yılını dolduracak. İzmit Yenişehir’de hizmet veren ve haftanın 5 günü turist gruplarını ağırlayan Yağız Kebap, her çarşamba ise Şanlıurfa’nın değerlerinden sıra gecesi ekibi ile konuklarını ağırlıyor.

İzmit Yenişehir’de 700 metrekarelik mekanın 250 metrekaresi kapalı alandan oluşuyor. 70 metrekarelik mutfağı bulunan restoranın mescid, çocuk oyun alanı, otopark gibi alanları da mevcut. Yakın zamanda açılışının birinci yılını kutlayacak olan CSD Yağız Kebap’ın sahibi ise 30 yıldır esnaflık yapan ve aslen Bitlisli olan Cevdet Seyran. İlimizin sevilen isimlerinden Adnan Metin’den devraldığı yeri, işletmeye devam eden Yağız Kebap’ın işletmecisi Cevdet Seyran, 32 yıldır Kocaeli’de yaşamakta.

Sıra geceleri keyif veriyor

Kebap çeşitleri, fırın yemeği çeşitleri, lahmacun, pide, özel yemekler, şırdan, beyran çorbası, kuzu tandır, tatlı çeşitlerinin servis edildiği restoranda dışarıya sipariş imkanı da var. Adana ve Gaziantep mutfağının ağırlıkta olduğu restoranda müşteri memnuniyeti ön planda tutuluyor. 25 personelin çalıştığı mekanda her çarşamba Vahit Kurt ve ekibi sıra gecesi düzenliyor. Özellikle çevre illerden de Vahit Kurt ve ekibini dinlemeye gelen müşteriler, mekandan memnun ayrılıyor. Çeşitli kurumlarda çalışan ve grup halinde mekanı tercih eden Kocaelililer, 3 saat boyunca haftanın stresini ve yorgunluğunu atıyor.

Sıra geceleri keyif veriyor

Restoranda yemeklerde kullanılan etler, 16 kiloluk kuzulardan elde ediliyor. Bu kuzular, özellikle Trakya ve Balıkesir’de yetişen kıvırcık ırkından seçiliyor. Haftada 5 gün 35-40 kişilik Kore grubu Türkiye’yi gezmek için İstanbul’dan yola çıkıyor. İlimizde mola veren Koreliler, Yağız Kebap’a uğrayıp eşsiz lezzetlerinden tadıyor. Korelilere özel Kore mutfağından yemekler de yapan Yağız Kebap şefleri, Korelileri, güler yüzleriyle uğurluyor. Farklı ülkelerden gelen misafirler genelde Yağız Kebap’ı tercih ediyor. Aynı anda 450 kişiye hizmet verebilen restoran, Ramazan ayına da hazırlanıyor. Ramazan ayında çeşitli menüleriyle Kocaelililere hizmet verecek olan Yağız Kebap’ta bu aya özel fasıl grup da sahne alacak.

Sıra geceleri keyif veriyor

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen görünen karakerleri girin. *

Başa dön tuşu
Kapalı