Cemiyet Evde kal anons
Siyaset

“Sıradan il başkanı olmayacağım”

CHP İl Başkan adayı Hikmet Erenkaya, Karamürsel İlçe Başkanlığı’nda delegelerle bir araya geldi. Erenkaya, “Hedefim partimi Kocaeli’de iktidar yapmak. Sıradan bir il başkanı olmayacağım” dedi.

“Sıradan il başkanı olmayacağım”

Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli İl Başkan adayı, Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı ve CHP Kocaeli eski Milletvekili Hikmet Erenkaya, ilçe bazındaki ziyaretlerine devam ediyor. Başkan Erenkaya’nın son durağı, CHP Karamürsel İlçe Başkanlığı’na oldu. İlçe başkanı Suat Ülkü tarafından karşılanan Erenkaya’nın programına delege ve partililer yoğun ilgi gösterdi. Selamlaşmanın ardından söz alan Hikmet Erenkaya, “Kongreden galip çıktığım taktirde sıradan bir il başkanı olmayacağımın sözünü veriyorum” dedi.

“Sıradan il başkanı olmayacağım”

“2023’TE KOLTUĞU BIRAKIRIM”

Gerçekleşen buluşmada partililere seslenen Başkan Hikmet Erenkaya, “İlk olarak örgütüme teşekkür ediyorum. Uzun yıllardır siyaset yapmamama rağmen partimden hiç kopmadım. Partililerim de görüyorum ki benden kopmamış. Ben bu kentte bir devrim yapmak istiyorum. Nedir bu devrim; üç milletvekilini beş yapmak, bir tane Fatma Kaplan Hürriyet’i 4-5’e çıkarmak. 2023 yılına gelindiğinde bu kente bir artı getiremezsem kendim o koltuktan kalkarım. Hedefime ulaşsam da yine 2023’te koltuğu başkasına devrederim. Benim tek hedefim Kocaeli’de iktidar olmak” diye konuştu.

“EN BÜYÜK HAYALİM PARTİ İÇİ HUKUKU SAĞLAMAK”

Önseçim vurgusunu ise tekrardan yineleyen Hikmet Erenkaya, “1 Mart’taki kongreden galip çıkmam halinde sıradan bir il başkanı olmayacağım. Parti içi hukuku sağlamak en büyük hayalim. Ben bu partinin ve kentin ağabeyiyim. Ankara’nın gönderdiği ağabey olmak istemiyorum. Benim düşüncem ve olmazsa olmazım sandığa gidip örgütün ağabeyi olabilirsin. Önseçim olmazsa parti içi demokrasi sağlanamaz. Güçlü örgüt bir olmaktan geçer” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Kapalı