Güncel

“24 Kasım, eğitim ordumuza kutlu olsun”

Vatan Partisi Kocaeli İl Başkanı Yalçın Arslan, Öğretmenler Günü nedeniyle mesaj yayınladı

Arslan mesajında şu görüşlere yer verdi: “Ülkemizi gerçek hedefe, gerçek mutluluğa kavuşturmak için iki orduya ihtiyaç vardır. Biri vatanımızı kurtaran asker ordusu, diğeri ulusumuzun geleceğini yoğuran irfan (bilim, kültür) ordusudur”

“Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün yukarıdaki sözleri, eğitimin öneminin en öz anlatımının bir örneğidir. Bu önemi her fırsatta çeşitli yer ve zamanlarda dile getiren Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal, ‘Ordularımızın kazandığı zafer, sizin eğitim ordularınız için yol açtı. Gerçek zaferi siz, öğretmenler kazanacaksınız. Bunu başaracağınızdan kuşkum yoktur. Sarsılmaz bir inançla ben ve arkadaşlarım sizi gözeteceğiz. Sizin karşılaştığınız  tüm engelleri kıracağız’ demiştir.

‘Mebus maaşı, öğretmenin maaşını geçmesin’ diyen Atatürk’ün, bu sözlerinden günümüze eğitimin ve ordusunun geldiği maddi ve manevi durum hiç olmazsa bugün hamasi nutuklarla değil; öneminin gerçekliğinde değerlendirilmeli ve içinde bulunulan durumun çözüm önerileri acilen yaşama geçirilmelidir.

Yıllardır, yazboz tahtasına dönen uygulamalara son verilerek; bilimin yol göstericiliği hedef alınmalı ve  verilen maddi sözler için daha da geç kalınmamalıdır. Hala, 3600 ek gösterge avutmalarıyla  beklenti içindeki eğitim ordumuza, bugün bu ve diğer özlük haklarının verilmesi bir lütuf değil bir yücelik göstergesi olmaz mıydı? Sorusu da vicdanlarda sorgulanmalıdır. Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. ‘Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır’ diyen başta Başöğretmenimiz ATATÜRK olmak üzere bugüne değin yitirdiğimiz tüm eğitim ordumuzun neferlerine rahmet, yaşayanlarına da sağlıklı uzun ömürler diler, sevgi ve saygıyla ellerinden öperiz. 24 Kasım Öğretmenler Günü tüm eğitim neferlerine kutlu olsun!”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu