Spor

Ankaralı kızlar birinci lig yolcusu

A Takımı 2.Lig`te mücadele eden Kalecik Belediye Spor Mektebi galibiyetlerle dolu başarı yolculuğunu, Ligi ilk ikide bitirme hedeflerini ve Sports International ile bu sürece nasıl devam ettiklerini anlattı.

Spor Mektebi Spor Kulübü Başkanı Buğra Şahin, Kadınlar Voleybol 2. Liginde mücadele eden 9’da 9 galibiyetin ardından ilk mağlubiyetini Numune Spor Kulübü karşısında aldı. İlk Çeyreği 10’da 9 ile bitiren ve hedeflerinin bir üst lige yükselmek olduğunu anlatan Şahin, “Son iki maçı da alıp ilk devreyi namağlup kapatma tarafındayız. İkinci devrenin bitmesiyle beraber şubat sonundan itibaren play-off’lara gideceğiz. Play-off, birinci lige yükselme maçları anlamına geliyor. Yarı final, final turuyla beraber bir üst lige yükseliyorsunuz. Hedefimiz yükselmek” dedi.

Ankaralı kızlar birinci lig yolcusu

Kadrolarında milli sporcular da bulundurduklarını söyleyen Buğra Şahin sözlerine şöyle devam etti: “Sponsorumuz Sports International ile antrenmanlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. İlk senemizde lige namağlup çıktık. Ondan sonra da bu seriyi her yıl biraz daha ileriye götürdük. Bundan bir önceki sene 0.8 puanla play-offları kaçırdık. Ama bu sene daha emin adımlarla ilerliyoruz. Her yıl üzerimize bir şeyler ekliyoruz.

Ankaralı kızlar birinci lig yolcusu

Sports International ile gelen başarı

Bilkent Sports International’da düzenlenen plaj voleybolu turnuvası sonrasında iş birliklerinin başladığını aktaran Şahin “Türkiye çapında bir organizasyona imza attık. İl içinden ve il dışından birçok başarılı voleybolcu katıldı. Güzel bir organizasyon oldu. Sports International’ın marka değerini arkamıza alıp böyle bir organizasyon yapınca bilinirliliğimiz arttı. Plaj milli takım oyuncusu Milli Sporcumuz Ebru Karayılan bu sene bizde oynuyor. Sports da bize bu sene sportif anlamda fitness anlamında destek veriyor”

Ankaralı kızlar birinci lig yolcusu

Voleybolcuların ağzından başarı yolculuğu

Antrenman sürecine Eylül ayında başladıklarını ifade eden voleybolcu Aslıhan Kayacık, “Sports’un imkânlarıyla beraber halter programımızın olması bize iyi şeyler katacaktır” diye konuştu.

İlk hedeflerinin şuan için play-off olduğunu aktaran Didem Alagöz “1. Lige çıkmak istiyoruz” dedi. Sports ile çok güzel bir hazırlık aşaması geçirdiklerini belirten Hatice Akba ise “Çok iyi hazırlanıyoruz, güzel çalışıyoruz. Güzel bir ekip olduk arkadaşlıklarımız güzel oldu” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Kapalı