Yaşam

Aşkalelilerden vefa kahvaltısı

Kocaeli Aşkaleliler Derneği yönetimi dernek eski başkanlarıyla kahvaltıda buluştu

Kocaeli Aşkaleliler Derneği, İzmit Öğretmenevi’nde eski başkanlara vefa toplantısı düzenledi. Eski başkanlarla kahvaltıda bir araya gelen Kocaeli Aşkaleliler Derneği’nin programına; Kocaeli Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Vakfı Başkanı Ahmet Önal, Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu Başkan Yardımcısı Şener Doğan, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemal Kaplan ile dernek eski başkanları ve dernek yöneticileri katıldı.

Aşkalelilerden vefa kahvaltısı

ETA TEŞEKKÜR ETTİ

Kocaeli Aşkaleliler Derneği Başkanı Zülküf Eta; “Benden önceki dernek başkanlarımıza hizmetlerinden ve katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. Herkese katıldığı için şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Aşkalelilerden vefa kahvaltısı

“ERZURUM KIYMETLİ BİR ŞEHİRDİR”

Eta’nın ardından konuşan Kocaeli Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Vakfı Başkanı Ahmet Önal; “Bizler Kocaeli’de göç ederek yaşayan Kocaelilileriz. Birçok ilde ve ilçede birlikte yaşıyoruz. Amacımız Birlik beraberlik çerçevesinde birbirimize saygı sevgi ortamı yaratmak. Burada Erzurum’un güzelliklerini her zaman vurguluyoruz. Erzurum’un Türkiye’den daha eski tarihi var. Pasinler, Selçuklu, Osmanlı. Atatürk’ün Cumhuriyeti kurarken önemli şehirlerinden olan Erzurum çok kıymetli bir şehrimizdir.

“ÜRETEREK, ÇALIŞIYORUZ”

Bizim bulunduğumuz yer memleketimiz Kocaeli’dir. Biz üreterek, çalışarak bu şehre katkıda bulunuyoruz. Tarihi özümseyemezsek gelecek nesillere aktaramazsak strese gireriz. Bizim bunları aktarıp canlı tutmamız lazım” ifadelerini kullandı.

Aşkalelilerden vefa kahvaltısı

“BİRLİK, BERABERLİK, KARDEŞLİK İSTERİZ”

Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu Başkan Yardımcısı Şener Doğan ise, “Dadaşlar diyarının çocukları ve Yahya Kaptan’ın çocukları ile birlikte olmanın gururu, huzuru ve mutluluğunu yaşıyoruz. Kültürler birleşmesi ile dostluk içinde bu şehirde yaşıyoruz. Biz bu şehire saygı duymak, hizmet etmek için geldik. Biz sadece birlik, beraberlik, kardeşlik isteriz.

Aşkalelilerden vefa kahvaltısı

Aşkalelilerden vefa kahvaltısı

“SIKI DOSTLUKLARIMIZ VAR”

Hizmet etmeye devam edeceğiz. Bizim hedeflerimiz dışında sıkı bağlarımız dostluklarımız var. Biz bu dostlukları Kocaeli’deki insanlarla da kuruyoruz. Birlik be beraberlik bizim kuruluş felsefemizde var” diye konuştu.Konuşmaların ardından Kocaeli Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Vakfı Başkanı Ahmet Önal Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemal Kaplan’a duvar saati hediye etti. Kaplan ise “Ben halk oyunları oynadığım için Erzurumlulara ayrı bir sempatim var. Her şey için teşekkür ederiz” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu