Sanat

Aşkın’dan ilk ders

Cihat Aşkın, Sanat Akademisi’nde “Master Class” eğitimi verdi

Prof. Dr. Cihat Aşkın İzmit Sanat Akademisi Müzik Bölümü’nde eğitim gören öğrencilere “Master Class” eğitimi verdi. İlk “Master Class” eğitimine öğrencilerin katılımı yüksekti.

Aşkın’dan ilk ders

“Sanat kenti İzmit” sloganıyla yola çıkan ve göreve geldiği günden bu yana kentte kültür sanat anlamında seviye atlatan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in öncülüğü ile açılan İzmit Sanat Akademisi’nde eğitimler hızla sürüyor. Dünyaca ünlü keman virtüözü ve besteci aynı zamanda İstanbul Teknik Üniversitesi Müzik İleri Araştırmalar Merkezi’nin (İTÜ MIAM) kurucularından Prof. Dr. Cihat Aşkın bugün saat 11.00’de İzmit Sanat Akademisi Müzik Bölümü’nde eğitim gören öğrenciler ile buluşup “Master Class” eğitimi verdi.

Aşkın’dan ilk ders

İLK DERSE YOĞUN İLGİ

Sanat akademisinde belli aralıklarla “Master Class” eğitimleri vermeye devam edecek olan Cihat Aşkın bu sayede Sanat Akademisi Müzik Bölümü öğrencilerinin gelişim süreçlerini de takip edecek. İlk derse öğrenciler oldukça yoğun ilgi gösterdi. Aşkın derste öğrencilere uygulamalı bir eğitim vererek ders sürecinin nasıl işleyeceğini anlattı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu