Sanat

Ateş, onların Tarkan’ı

Çocukların Tarkan'ı, Metin Ateş, bir anda Eskişehirli çocukların gözdesi oldu

Türk Tiyatrosu’na büyük emeği geçmiş ve kaybolmaya yüz tutmuş Kukla ve İbiş sanatını günümüzde yaşatmaya çalışan Kuklacı- Yazar Metin Ateş Eskişehirli minikleri mest etti.

Ateş, onların Tarkan’ı

Metin Ateş Eskişehir’de TED Koleji ve Ormaniye Ulusal Orman Parkı’nda sahnelediği kukla gösterisi ile Eskişehirli minikleri kendine mest ederken kendi de onlarla doyasıya eğlendi.

Ateş, onların Tarkan’ı

Büyük usta gösteri sonund; “Bugünün küçükleri yarının büyükleri olan minik yumurcaklara güzel şeyler aşılayabildiysek ve onları mutlu edebildiysek ne mutlu, gösterilerimiz tüm hızıyla devam edecek” dedi.

Ateş, onların Tarkan’ı

Metin Ateş, daha nice büyük başarılarla kendisinden sonra gelecek kuşaklara bırakacağı miraslar olduğunu söyleyerek “Ülkemizin dört bir yanında yeni nesil minik yavrularımıza ve gençlerimize folklorümüz (Kültürlerimiz ve sanatımız) olan milli değerlerimizi ve sanatımızı ilmek ilmek işleyerek, etkinlik ve organizasyonlarımıza yolumuza devam edeceğiz” dedi. Yaklaşık 15 bin kişilik kalabalığın hınca hınç alanı doldurduğu etkinlik tüm herkesten büyük alkış aldı.

Ateş, onların Tarkan’ı

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu