Sanat

Bir ödül de halktan

“6. Kamera Elinde Geleceğin Cebinde” Kısa Film Yarışması’nda bir ödül de halktan geliyor

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nin (TSPB), tasarruf ve yatırım bilincini aşılamak amacıyla altıncısını düzenlediği “Kamera Elinde Geleceğin Cebinde” Kısa Film Yarışması’nda jüri üyeleri tarafından belirlenen ilk 10 film, bu yıl ilk defa halkın oylamasına sunulacak. Oylama süreci 29 Mayıs tarihine kadar kisafilmoylama.com internet sitesi üzerinden gerçekleştirilecek. Halk oylamasında birinci olan film, 5 bin TL değerindeki yatırım fonunun sahibi olacak.

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) tarafından toplumu tasarrufa yönlendirmek amacıyla düzenlenen ve gelenekselleşen “6. Kamera Elinde Geleceğin Cebinde” Kısa Film Yarışmasında jüri tarafından ilk 10 film belirlendi. Jüri tarafından seçilen ilk 4 filme ek olarak bu yıl beşinci olan filme “Halk Özel Ödülü” verilecek. Oylamaya katılan 300 kişiye 1 ay geçerli olmak üzere 4 GB internet hediye edilecek.

29 Mayıs tarihine kadar yapılacak oylamada birinci olan film, 5 bin TL’lik ödülün sahibi olacak. Halk oylamasında birinci olan film, jüri tarafından seçilen ilk dört film arasında yer alıyorsa, beşincilik ödülü sıralamada ilk dört içerisinde yer almayan bir sonraki filme verilecek.

Yarışmada birinci olan filmin yönetmeni 12 bin 500 TL değerinde yatırım fonunun sahibi olacak. İkinci 10 bin TL, üçüncü 7 bin 500 TL, dördüncü olan film ise Cüneyt Cebenoyan Özel Ödülü olarak 5 bin TL değerinde yatırım fonunun sahibi olacak.

Oylamaya katılmak için: kisafilmoylama.com

 

 

Etiketler
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Kapalı