Turizm

Bodrum Turizm Haftası etkinlikleri start aldı

Bodrum Kaymakamlığı ile Bodrum Belediyesi ev sahipliğinde bu yıl 46’ncısı düzenlenen Turizm Haftası, bir dizi etkinlikle kutlanmaya başladı

Bodrum’un özellikle yaz aylarında 24 saat yaşayan canlı bir kent olduğunu hatırlatan Başkan Aras, “Buradan bir çağrı yapmak istiyorum. Saat 12 meselesini gözden geçirmek zorundayız. Eğlence sektörümüzün yaşaması için belli bir saate kadar kontrollü bir şekilde eğlence sektörünün faaliyetlerini açılış kapanış saatlerine göre sürdürmesi gerekir” dedi.

“Turizm bir kültür alışverişidir”

“Turizm Bodrum’da eğlence, denizcilik, konaklama sektörü ile beraber bir bütündür” diyen Başkan Aras, “Alışverişiyle, taksicisiyle bir bütündür. Zabıtası ile belediyesi ile bütündür. Biz Bodrum’da turizm yapacaksak hep beraber bu kültürü benimsemek zorundayız. Turizm gerçekten bir kültür alışverişidir” diye konuştu.

Bodrum Turizm Haftası etkinlikleri start aldı

Muğla Milletvekili Yavuz Demir, “Bodrum olağanüstü bir kent. Dünyanın gözbebeği durumunda olan böyle bir bölgeye, böyle bir iklime, coğrafyaya, yeraltı ve yerüstü zenginlikleri ile dopdolu bir bölgeye elbette ki dünya akın edecek. Belediye başkanımızın çok emek verdiğini biliyorum. Ben de Muğla Milletvekili olarak bu çalışmaların her zaman destekleyicisi olduğumu ifade etmek istiyorum” dedi.

Bodrum Turizm Haftası etkinlikleri start aldı

Kaymakam Bilgehan Bayar da, “Her yıl 15-20 Nisan tarihleri arasında kutladığımız, bu yıl 46’tınsını kutlayacağımız turizm etkinlikleri kapsamında toplanmış bulunuyoruz. İlçemizin daha geniş kitlelere tanıtılması için önümüzdeki yıllarda güvenlik başta olmak üzere çaba sarf edeceğiz. Amacımız; ilçemize gelen yerli, yabancı konukların tatillerini mutlu ve huzurlu yapmaları. Bu nedenle gerekli tüm tedbirler alınmıştır. Emniyet birimlerimiz ciddi anlamda güçlendirildi. Esnafımızla sık sık bilgilendirme ve güvenlik toplantıları yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu