Turizm

Boğazda İftar Keyfi

'Bu pahalılıkta tur mu olur?' diye düşünebilirsiniz

EGT Turizm ve Seyahat Acentesi güvencesi ile yapacağınız seyahat ve turlar hem bütçenize uygun hem de beklentilerinizi karşılayacak nitelikte sizlere bir telefon mesafesi kadar yakın. 9 Nisan Cumartesi günü Ramazan Ay’ına özel ‘Boğazda İftar Keyfi’ olarak günü birlik olarak organize edilen tura vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Çamlıca Camii, Eyüp Sultan ve Pierre Loti’yi kapsayan gezide EGT, 4 otobüs ve profesyonel ekibi ile birlikte 182 müşterisine unutulmayacak anılar biriktirecekleri kaliteli bir hizmet sundu.

Boğazda İftar KeyfiBoğazda İftar Keyfi

 

İlk durak Çamlıca Camii

Saat 15.15’de Adapazarı Kent Meydanı’nda hareket başladıktan sonra otobüs içinde Kur’an-ı Kerim ve Tevhid okundu. Gezinin ilk durağı ise saat: 18:00 itibariyle İstanbul’un Üsküdar ilçesindeki Çamlıca Camisi oldu. Yapımına 2013 yılında başlanan ve 2019 tarihinde ibadete açılan cami, 6 minaresi, 57 bin 500 metrekarelik alanı ile 63 bin kişilik kapasiteye sahip bulunuyor. Tura katılan vatandaşlar-isteğe bağlı-burada ikindi namazlarını ifa ederek camii içi ve çevresinde bol bol fotoğraf çekilerek anılar biriktirdi.

Boğazda İftar Keyfi

Akşam vakti ay ışığında İstanbul

Gezinin sonraki durağında ise saat: 19.00’da Beylerbeyi’ne gidildi. Burada tur için tertiplenen ‘Semiramis 2’ isimli gemiye geçildi. Geminin Kaptanı Tuncay Doğan, Balıkesir doğumlu ve tam bir deniz aşığı. Yaklaşık 30 senedir mesleğini severek yapan Doğan, Sakaryalıların gezmeyi çok sevdiğini ve tur için tertiplenen 300 liranın böyle zamanda ve bu kalite ile çok ucuz olduğunu sözlerine ekledi. Gemi içinde hizmet veren Musa Güleç, Ali Haydar Yiğit, Furkan Toymaz ve Yusuf Yiğit, iftar vakti oruçlu insanları bekletmemek için çok çalıştı.

Boğazda İftar Keyfi

Boğazın eşsiz manzarasında iftar yemeği

EGT tur müşterileri, saat 19.44’de iftar yemeklerine başladı. İstanbul’un eşsiz boğaz manzarası ile birlikte oldukça neşeli ve sohbet havasında geçen iftar yemeği sonrası, yaklaşık 3,5 saat boyunca gemi içinde eğlenceli vakitler yaşandı.  İftar yemeği ve sunum oldukça güzeldi ve müşteriler tarafından da tam not aldı.

Dünyanın her yerinden Eyüp Sultan Camii’ne

Saat 23.00 gibi tekrar Beylerbeyi’ne gelindikten sonra Eyüp Sultan’a geçildi.  Burada Eyüp Sultan Camii’ni dolaşan Sakaryalılar, sonrasında Pierre Loti ziyaretlerini gerçekleştirdi. Sahur vaktiyle birlikte sabah namazı kılındıktan sonra 06.00 gibi Adapazarı’na doğru hareket edilerek yolculuğun ve turun sonuna gelindi.

Boğazda İftar Keyfi

EGT tur farkı

Gidilen ve varılan her noktada hiçbir şekilde müşterilerini yalnız bırakmayan EGT yöneticileri, dikkatli ve özenli bir şekilde işlerini sürdürmenin gayretinde olup, müşteri memnuniyetini de esas alarak görevlerini başarıyla tamamladı. Hiçbir sorun ve aksaklık yaşamayan müşteriler ise turdan çok memnun kaldıklarını söyleyerek, vesile olanlardan ‘Allah razı olsun’ dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu