Yaşam

Çelebi’den Ulusoy’a ziyaret

KARBAFED, Basından Sorumlu Başkan Yardımcısı Selçuk Çelebi, Spina Bifida Derneği Başkanı Nabi Ulusoy’un misafiri oldu

Ziyarette söz alan Kocaeli Artvin Batum ve Havalisi Dernekleri Federasyonu Basından Sorumlu Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Kocaeli Haber Dünyası Gazetesi İmtiyaz Sahibi Çelebi, “ Ulusoy, şahsımı ve ekibimi çok sıcak karşıladı. Sayın Başkanın yaptığı sunum karşısında adeta donup kaldım. Öncelikle koca yürekli başkan sayın Ulusoy’u yaptığı çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum” dedi.

Karabaş Mah. İhlamur Sk. Mehmet Ağa Apt. B.Blok No : 8 Daire :1 İzmit/Kocaeli adresinde faaliyetine devam eden “Marmara Spina Bifida” Tüm Engelli ve Aileleri Yardımlaşma, Dayanışma  Derneği merkezini ziyaret ettiğini ifade eden Selçuk Çelebi duyguların şöyle aktardı: “Değerli  Başkan Özcan Nabi Ulusoy, şahsımı ve ekibimi çok sıcak karşıladı. Sayın Başkanın yaptığı sunum karşısında adeta donup kaldım. Öncelikle koca yürekli başkan sayın Ulusoy’u yaptığı çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum”.

 

Yaklaşık 30 yıldır başkanlık yapan Ulusoy da, “Marmara bölgesinde tek olan derneğimizin 18 bin üyesi var. Hastalarımızı evinde, ailelerini ziyaret ediyorum. Öyle analar babalar var ki o hasta evladını bize göstermekte utanıyor. Bu karşılaştığım manzara beni kahir ediyor. Bu hastalarımızın tedavi sürecinde sponsor bulmakta çok zorlanıyoruz. Hali vakti yerinde olan sponsorlarımız bizleri ziyaret etsinler. Bizler kendilerine aydınlatıcı bilgi verebiliriz. Yeter ki bizlere yardım ellerini uzatsınlar kendilerine minnettar oluruz. Türkiye’de her yıl bin bebek spina bifida  hastası olarak doğuyor” dedi

SPİNA BİFİDA NEDİR?

Spina Bifida “Omurga açıklığı“ demektir. Çoğu zaman kalıcı özürlere neden olan doğumsal bir hastalıktır. Spina Bifida hamileliğin ilk ayında anne karnındaki bebeğin omuriliğinin uygun biçimde kapanmaması sonucu oluşur. Türkiye’de doğan her bin bebekten  % 3’nde de Spina Bifida görülmektedir.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Kapalı