Siyaset

Deniz, Yusuf ve Hüseyin bir kez daha anıldı

Kocaeli’ de Denizler anılırken, “ Savaş ve sömürünün değil dayanışmanın ve kardeşliğin dünyasını kuracağız” mesajı verildi

Katledilişlerinin 50. yılında tüm Türkiye genelinde anmalar devam ediyor. Kocaeli’de Emek Gençliği ve Emek Partisi’nin çağrısıyla Belediye İşhanı Önü’nde toplanan kitle basın açıklaması yapıldı.  Emek Gençliği adına konuşan Cemre Kavuker, “Denizler’ in Türkiye ve dünya gençliğinin 50 yıllık mücadele birikimi de emperyalist kuşatmaya karşı geleceğine sahip çıkma iradesinin sürdüğünü ifade ederek; “Ukrayna’daki savaşla; Fransa’dan Almanya’ya, ABD’den Rusya’ya dört bir yanda dünya gençliği sokağa çıkıyor, savaşa karşı barışın sesini yükseltiyor. Yunanistan’da, İspanya’da, İtalya’da neo-liberalizmin ağır faturasına karşı üniversite gençliği geleceğine sahip çıkıyor, sokakları terk etmiyor. Birikiyor öfkemiz ve uyarıyoruz emperyalistleri, yerli işbirlikçilerini ve hükümetlerini: geleceğimizi, hayallerimizi, özlemlerimizi savaş, sömürü ve yağma düzeninize teslim etmeyeceğiz. Er ya da geç, Denizlerin düşlediği bağımsız Türkiye’yi, savaş ve sömürünün değil dayanışmanın ve kardeşliğin dünyasını kuracağız” dedi.

“Türkiye’nin her yerinde anacağız”

Emek Gençliği’nin; Türkiye’nin her yerinde Denizleri anacağını ifade eden Kavuker; “Onlar, memleketin her yerinde, atölyelerden fabrikalara, mahallelerden üniversitelere ve liselere, gençliğin bulunduğu bütün alanlarda kendi enerjisi, talebi ve ihtiyaçlarıyla örgütlü mücadeleye atılmasıyla anılabilir. Denizler, gençliğin talepleri etrafında mücadelesinin antiemperyalist karakter kazanmasıyla, dünyanın her yanını yağma ve savaşa açan bir avuç sermayedara ve onların başta tek adam yönetimi olmak üzere ülkemizdeki ortaklarına karşı yürüttüğümüz tam bağımsız ve demokratik Türkiye mücadelesiyle anlaşılabilir” diye konuştu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu