Eğitim

Dila Türkiye birincisi

Üniversite sınavlarında birinci Dilovası’ndan

‘Eğitimde Yükselen Şehir’ sloganı ile büyük bir hamle başlatan Dilovası; başarılı üniversite sınav sonuçları ile de dikkatleri bir kez daha üzerine çekmeyi başardı. Dilovası Özel ENKA Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Zeynep Dila Kuyucu; TYT ve İngilizce dil alanlarında aldığı 500 tam puan ile büyük bir başarıya imza atarak Türkiye birincisi oldu.

Dilovası ve Kocaeli’ye büyük gurur yaşatan Kuyucu’yu tebrik eden Dilovası İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Balay; “Başta bizlere bu gururu yaşatan Zeynep kızımızı, yine ona büyük emekler veren, her yıl artan başarı grafiği ile hem ÖSYM, hem de TÜBİTAK ulusal ve uluslararası yarışmalarda Türkiye’nin en başarılı okulları arasına girmeyi başaran Özel Enka Lisemizin idareci ve öğretmenlerini tebrik ediyorum.

İnşallah bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da, Kaymakamlığımız koordinesinde ve Dilovası Belediyemizin de büyük destek ve katkılarıyla başlatılan eğitim seferberliği, okuma seferberliği, eğitim yatırımları ve proje okullarımızla çocuklarımıza daha iyi bir gelecek hazırlayabilmenin sorumluluğuyla ilçemize hizmet etmeye devam edeceğiz. Dilovamızın ismini büyük başarılar ile tüm Türkiye’ye duyuracağız” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu