Siyaset

“DİRENİŞTEKİ ÇORBANIN TADI BİR BAŞKA”

Emek Partisi Kocaeli İl Başkanı Arzu Erkan, Gebze İlçe Başkanı Yusuf Akar ve Gebze ilçe örgütü üyeleri Baldur grevinin 21. gününde dayanışma ziyareti yaptı.Grevdeki işçilere Gebzeli  kadınların yaptığı çorba ve böreklerden dağıttı.

“DİRENİŞTEKİ ÇORBANIN TADI BİR BAŞKA”

“İŞÇİ SINIFI KAZANIRSA ANCAK BİRLİKTE KAZANIR”

Grevlerinin 21.gününde olan Baldur işçileri fabrika önünde direnmeye devam ediyor. Patronun grev kırıcılığına, pandemi koşullarına, soğuk havaya rağmen 21 gündür fabrika önünde direnen Baldur işçileri ile dayanışma sürüyor. Emek Partisi Kocaeli İl Başkanı Arzu Erkan, Gebze İlçe Başkanı Yusuf Akar ve Gebze İlçe Örgütü üyeleri Baldur işçilerinin direnişini ziyaret etti. Emek Partisi Gebze İlçe Örgütü’nden kadınlar da yaptıkları çorbalar ile direnişle dayanışmalarını gösterdi. Emek Partisi Kocaeli İl Başkanı Arzu Erkan, grevin 21.gününü selamlayarak Gebze’nin farklı  mahallelerinden kadınların Baldur grevine yaptıkları çorbalar ve böreklerle destek olmaya çalıştığını ifade etti. İlk günden beri Baldur grevi ile bir dayanışmayı örgütlemeye, bildiri  ve afişlerle grevi duyurmaya çalıştıklarını söyleyen Erkan, “Bütün bir kentin emekçilerinin bu grevin altında birleştirilmesi için bir mücadele içerisindeyiz. Bugün de istedik ki kadın arkadaşlarımızın hazırladığı çorbayla içimizi ısıtalım. Biz mahallelerde dayanışmayı örgütlerken şunu ifade ediyoruz ki işçi sınıfı kazanırsa ancak birlikte kazanır. Dolayısıyla ekmeğimizi paylaşarak, bölüşerek bu mücadeleyi ortaklaştırmalıyız” diye konuştu. Erkan bu ziyaretin sembolik olarak da olsa ekmeklerini paylaşmak anlamına geldiğini, ancak birlikte dayanışmayı büyütebileceklerini de ifade etti. Gebze Evrensel okurlarının Baldur işçilerinin ailelerine yazdıkları mektup da işçilere takdim edildi.

“DİRENİŞTEKİ ÇORBANIN TADI BİR BAŞKA”

“MÜCADELEMİZE MÜCADELE KATMANIZ İÇİMİZİ ISITIYOR”

Uzun süreden beri Gebze bölgesinde işçi sınıfının hareketlenmesini sağladıklarını dile getiren Birleşik Metal-iş Gebze 2 No.lu Şube Mali Sekreteri Kadir Gedik “Bizim mücadelemiz gelecek ve çocuklarımıza iyi bir yarın bırakma mücadelesidir. Biz insan onuruna yaraşır bir şekilde çalışmak istiyoruz. Sizin gibi çok kıymetli dostlar çorbalarınızla içimizi ısıttınız. Sizin gelmeniz, mücadelemize mücadele katmanız bizim içimizi zaten ısıtıyor” dedi. Gedik, Baldur işçisinin kararlı olduğunu, Birleşik Metal-iş’in Baldur’a mutlaka gireceğini de ifade etti. Verilen desteğin, gösterilen dayanışmanın çok kıymetli olduğunu belirten Gedik “İyi ki geldiniz, iyi ki varsınız” diyerek sözlerini bitirdi. Ziyaret getirilen çorbaların ve  böreklerin dağıtımı ile devam etti.

Etiketler
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Kapalı