Yaşam

Dora Hill’in tanıtımına yoğun ilgi

Zeray, yeni projesi Zeray Dora Hill’in basın lansmanını gerçekleştirdi

Lerzan Göremen (Hür Kocaeli) İzmit- Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı başarılı iş adamı Zeki Zeray’ın yaptığı Zeray İnşaat, İzmit Çayırköy’de bulunan satış ofisinde yeni projeleri olan Dora Hill konutlarının tanıtımını kurmaylarıyla birlikte yaptı. Basın lansmanına yerel ve ulusal basın temsilcilerinin yanı sıraKocaeli Ticaret Odası Meclis Başkanı Akın Doğan, Kocaeli Ziraat Odası eski Başkanı Şinasi Turoğlu ve çok sayıda davetli katıldı.

Dora Hill’in tanıtımına yoğun ilgi

Teslim tarihi 30 Mayıs 2024 olarak hedeflendi

Yenilikçi bir bakış açısı, çevre ve insan yaşamına duyduğu sorumluluk bilinciyle modern yaşam alanları inşa eden Zeray, yeni projesi Zeray Dora Hill’i düzenlediği basın toplantısıyla tanıttı. Üç tarafı 720 bin metrekare ormanla çevrili, deniz, göl ve orman manzaralı, neoklasik mimarisiyle, 430 adet nitelikli bağımsız konuttan oluşan projenin 30 Mayıs 2024’te teslim edilmesi hedefleniyor.

Dora Hill’in tanıtımına yoğun ilgi

“Yaşamak ne güzel”

Zeray, “Yaşamak ne güzel” dedirtecek yepyeni projesi Zeray Dora Hill’i bugün (1 Haziran 2022), projesinin satış ofisinde düzenlediği basın toplantısıyla kamuoyuna tanıttı. Basın mensupları satış ofisinde Zeray Dora Hill projesinin teknik özelliklerini kapsayan 2+1 örnek dairesini gezdi. Kocaeli’nin İzmit ilçesinde, en önemli bölgelerden biri haline gelen Çayırköy’ün sırtlarında yer alan Zeray Dora Hill, 720 bin metrekare, orman ile çevrili, benzersiz manzarası ve neoklasik mimarisiyle yaşamın tüm güzelliklerini tek bir yerde toplayan çok özel bir proje. İçerisinde özel blokların da yer aldığı, 50 adet 1+1, 70 adet 2+1, 230 adet 3+1, 80 adet 4+1 olmak üzere toplam 430 adet bağımsız bölümden oluşan Zeray Dora Hill’de her blok, altı normal kat ile bahçe ve teras dubleks katlarından oluşuyor. İlave olarak her bloğun altında kapalı otopark katı yer alıyor. Toplam inşaat süresi 731 gün olarak planlanan projenin 30 Mayıs 2024’te teslim edilmesi hedefleniyor.

Dora Hill’in tanıtımına yoğun ilgi

“Her türlü ihtiyacın düşünüldüğü bir konsept geliştirdik”

Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Zeray, projenin yeni bir keşif boyutunda olduğunu belirterek şunları söyledi: “Bugün lansmanını yaptığımız proje; bölge olarak, İzmit’te yeni yerleşim alanı ve emsali oldukça düşük olan bir bölgededir. Bu aks geçmiş dönemde hak ettiği değeri görmemiş olsa da Dora Hill projemizle, hak ettiği değeri yakalayacaktır. Adeta Zeray markasıyla, proje geliştirdiğimiz arazileri ve bölgesini hak ettiği değere taşımayı misyon edindik. Projeye ayak bastığım ilk andan beri, bir yanı deniz, bir yanı göl, alabildiğince orman manzarasıyla, projenin tamamlandığındaki atmosferini yaşayabildim. Bu daha önce yaptığımız projelere kıyasla yeni bir keşif boyutunda. Bizler de böyle özel bir arazide, yaşanabilir her türlü ihtiyacın düşünüldüğü bir konsept geliştirdik. İnşallah bu projemiz; 5 binin üzerindeki her bir kalemde yer alan tüm paydaşlarımıza, kentimize ve ilçemize ‘iyi ki’ dedirtecek bir katkıyla, imza bir proje olacaktır”

Dora Hill’in tanıtımına yoğun ilgi

“Daireler ferah ve güneş alacak şekilde tasarlandı”

Daireleri ferah ve güneş alacak şekilde tasarladığını belirten projenin mimarı Figen Erturan,  “Proje alanımız rakım olarak bölgenin en yüksek noktasında, adeta tüm körfezi kucaklayan konumda. Arazinin topografik yapısı ve konumu, mimari konseptin de ilham kaynağı oldu. Blok formu ve yerleşimleri tüm körfeze hâkim, arazi eğimine uygun farklı kotlarda konumlanırken sosyal aktivite alanlarımız, projenin ana aksı üzerinde blokların merkezinde projelendirildi. Projelerimiz de çok fazla tercih edilen geniş terasları olan, yeşil alanlara bakan bahçe dubleksleri, deniz ve göl manzaralı çatı dubleksleri ile farklı daire seçenekleri oluşturduk. Tüm daireler yüksek tavanlı olup, pencereleri geniş ve yere kadar düşünülerek, dairelerin ferah olmaları, güneş almaları ve manzarayı görmeleri sağlandı” ifadelerini kullandı.

Dora Hill’in tanıtımına yoğun ilgi

 

“Zeray ailesi olarak sorumluluk almaya devam edeceğiz”

Dora Hill’in Zeray’ın ulusal projeler üretme gayesini pekiştiren önemli bir proje olduğunu belirten Zeray Genel Müdürü Fayik Ortaç, ise şunları söyledi:  “Projemiz 2021-2025 dönemi beş yıllık stratejik planlamamız kapsamında başlatılan ve ulusal projeler üretme gayemizi pekiştiren önemli bir proje. Ülkemizde son dönemlerde yaşanan fiyat artışlarına paralel olarak artan maliyetlerimize rağmen, Zeray olarak sorumluluk almaya devam edeceğiz. Mücbir sebepler hariç başarılı süreç yönetimimiz ile stratejik planlamamızda belirtilen projelerimizle ülkemiz ekonomisine katkı sunmaya devam edeceğiz”

“Kişiye özel esnek ödeme planları sunuluyor”

20 Nisan’da ön talep dönemiyle projenin satışlarına başlandığını belirten Satış Genel Müdür Yardımcısı Şüheda Turoğlu, “Metrekare birim fiyatımız ortalama 16 bin 750 TL olmakla beraber, kişiye özel sunmuş olduğumuz esnek ödeme planları gerek yatırım yapmayı gerekse ev sahibi olmayı kolaylaştırıyor. Lansman dönemine özel yüzde 10 indirim, yüzde 5 peşinat ve vade farksız esnek ödeme imkanlarını kendi bünyemizde sunabiliyoruz” dedi.

“Gelenekselle modern bir arada”

Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Sevinç Soydan da, gelenekselle moderni bir araya getirdiklerini belirterek  “Zeray Dora Hill, doğadan ilham alan mimarisiyle ferah yaşam alanları sunarken, panoramik pencereleri sayesinde ufuk çizgisiyle bütünleşen harika bir manzarayı da sakinlerinin evlerine misafir edecek. Standartların çok üzerindeki beyaz eşyaları, malzeme ve işçilik kalitesiyle konforu da zirveye taşıyan Zeray Dora Hill, aynı zamanda geleneksellikle modern kültürü de bir araya getiriyor. Sakinlerimiz dairelerde yer alan hamam ve sauna ile her anlarında kendilerini özel hissedecek, suyun huzur ve keyif veren dinginliğini yaşayacaklar” diye konuştu.

Dora Hill’in tanıtımına yoğun ilgi

İstanbul’a 45 dakika uzaklıkta

İstanbul’a 45 dakika, Kocaeli’nin en seçkin alışveriş ve sağlık merkezlerine yalnızca birkaç dakika mesafede olan Zeray Dora Hill, su ve doğa sporlarına veya aktivitelerine dört mevsim ulaşma imkanı sunuyor. Yürüyüş yolundan bisiklet yoluna, çocuk oyun alanından spor yerlerine, dinlenme alanlarından seyir amfilerine, balık tutma platformlarından yeşil alanlara, sosyal tesis binasından iskeleye kadar her türlü sosyal aktiviteye kolayca ulaşılabilecek Bıçkıdere Göleti’ndeki Gölkay Park ise Zeray Dora Hill’in hemen yanı başında yer alıyor.

Binalar taşıyıcı sistem omurgasına sahip olacak

Zeray Dora Hill’de betonarme yapılar, son deprem yönetmeliğine ve TSE standartlarına uygun olarak inşa edilecek. Projede, yapı malzemesi olarak yüksek mukavemetli, uzun tasarım ömürlü, nitelikli beton malzeme ve ilgili standartlara tam uyumlu betonarme demiri gerektiği biçimde ve statik projesine uygun olarak kullanılacak. Binalar, yüksek enerji sönüm kapasitesine sahip betonarme çekirdek perdeler ve çerçevelerin birlikte kullanıldığı taşıyıcı sistem omurgasına sahip olacak.

Zeray Hakkında:

2008 yılında kurulan Zeray, deneyimi ve standartları değiştiren proje anlayışıyla, pek çok farklı alanda yenilikçi bakış açısıyla yaşam projeleri gerçekleştiriyor. 10 yılı aşan yolculuğunda Zeray, başta Kocaeli’nin, sonrasında ise Türkiye’nin en büyük ve başarılı şirketlerinden biri haline geldi. Bugüne kadar 30’u aşkın projeye imza atan Zeray’ın, yenilikçi bir bakış açısı, çevre ve insan yaşamına duyduğu sorumluluk bilinciyle modern yaşam alanları inşa etmek temel ilkelerinden. Zeray, ulusal boyutta yakaladığı başarıyı, sektöründe; güvenilir, dinamik ve sürdürülebilir büyüme hedefleriyle paralel olarak uluslararası boyuta taşımaya devam ediyor. Doğal dengeyi koruyan, standartları yükseltmeyi amaçlayan, yenilikçi, rekabetçi ve güven inşa eden bir vizyona sahip olan Zeray, yönetim anlayışı, uzman kadrosuyla güvenli ve yüksek kaliteli projeler üreterek geleceğe yatırım yapmayı hedefliyor.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu