Yaşam

Edanur ve Osman, mutluluğa yelken açtı

Tekstil işi ile uğraşan Osman Akçeken ile aile şirketinde çalışan Edanur Kalyoncu, ömür boyu birlikteliğe adım attı

Nilüfe ve Mikail Kalyoncu çiftinin dört çocuğundan biri olan Edanur, Serpil ve Hacı Çiftinin oğulları Osman Akçeken, Tuzla Belediyesi Nikah Dairesi’nde sade bir törenle hayatlarını birleştirdi. Geçmiş dönem İstanbul Milletvekilliği yapan Metin Külünk nikah şahitliği yaptı. Külünk,  “Kızımıza ve oğlumuza güveniyoruz ve Allah bir yastıkta kocatsın, milli, manevi duygularla yaşamlarını idame ettirsin.

Edanur ve Osman, mutluluğa yelken açtı

Rabbimizin bildirdiğine göre evlilik, eşler arasında kaynaşma, sevgi ve merhamet oluşturur. İyi bir evlilikte eşler birbirlerine en iyi yardımcı ve en iyi arkadaştır. Birbirinden ayrı kaldıklarında birbirine güvenmeleri, gözlerinin arkada kalmaması onların güçlerine güç katar” dedi. Külünk,  “Evlilik hayatının en önemli görevi, zorlukları kolaylaştıran, kederleri dağıtan, çalışma şevkini yenileyen, ümitsizlik, stres ve umutsuzluğa engel olan dinlenme ortamını sağlamasıdır. Evliliğin verdiği huzur ile kişi, ahlaki yönden olgunlaşır. Bu sayede hayattaki karşılaşabileceği sorunların ekserisini halletmiş olur. İyi bir evlilik yapmış, mutlu aileler, Yüce Allah’ın tattırdığı bu hazzın ahirette de devam etmesini isterler.

Edanur ve Osman, mutluluğa yelken açtı

Ayeti kerimede anlatılan evliliğin bir gayesi de; Allah’ın eşler arasında sevgi oluşturmasıdır. Bu sevgi eşleri kapsadığı gibi ailelerini de kapsar. Aralarında sevgi ve merhamete dayalı bağlar kurulur. Ya da öyle olması gerekir. Kadın da aynı şekilde sadece kocasına değil, kocasının akrabalarına da yakınlık duyar..

Edanur ve Osman, mutluluğa yelken açtı

Böylece birbirini seven sayanların halkası oldukça genişler.Evlilik meyvesini verip çocuklar doğunca bu şefkat ve merhamet daha da artar” ifadelerini kullandı. Nikah sonrası Edanur & Osman çifti Antalya’ya balayı için yola çıktı. Hür Kocaeli ailesi  olarak genç çifte çıktıkları bu yolda mutluluklar diliyoruz.

 

 

Etiketler
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Kapalı