Siyaset

Ellibeş sert çıktı

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Ellibeş, “Ülkesini gerçekten seven, ‘Her yer Kandil’ diyenlerle uğraşsın” dedi

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, rekor ziyaretçi sayısıyla Türkiye’ye adını duyuran Kocaeli Kitap Fuarı’nın siyasi söylemlerle karalanamayacağını belirtti. Ellibeş, “Gerçekten Atatürk’ü seven, ülkesini korumak isteyen Maltepe’de ‘Her yer Kandil’ diye bağıranlarla, ülkesine ‘Seri katil’ diyenlerle uğraşsın” dedi.

Ellibeş sert çıktı

“KİTAP FUARINI KARALAYAMAZSINIZ”

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin de katıldığı Körfez İlçe 100. İlçe Danışma Meclisi sonrası konuştu. Kocaeli Kitap Fuarı’nı karalama çabalarına yanıt veren Ellibeş, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın Cumhuriyete bağlılığını sorgulayanlara da Canan Kaftancıoğlu’nu hatırlatarak şunları söyledi: “Kocaeli Büyükşehir Belediyemizin artık ünü tüm Türkiye’ye yayılan, toplumun her kesiminden, her görüşten insanın takdirle takip ettiği ve bu yıl 905 bin 946 ziyaretçiyle rekor kırdığı 12. Kitap Fuarı’nda tam 315 yayınevi, 745 etkinlik ve toplam 392 yazar söyleşisi yapıldı. Böylesine başarılı geçen bir fuar üzerinden Atatürk ve Cumhuriyet değerlerine her yönüyle bağlı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç.Dr.Tahir Büyükakın’ı karalamaya çalışmak, buradan siyasi rant elde etmek kimsenin haddine değildir.

“GERÇEKTEN ÜLKESİNİ SEVEN, ‘HER YER KANDİL’ DİYENLERİ SORGULASIN”

Birileri gerçekten Atatürk’ü korumak istiyorsa, gerçekten ülkesini seviyorsa, Maltepe mitinginde neden Atatürk posteri olmadığını, neden ‘Her yer Kandil’ sloganı atıldığını, Canan Kaftancıoğlu’nun neden kendine Atatürkçü diyemediğini ve ülkesine seri katil dediğini, Genel Başkanlarının neden FETÖ bağlantıları tespit edildiği için işten atılan memurları geri alma sözü verdiğini sorgulaması gerekir. Türkiye, tam da sınır ötesinde terör yuvalarını dalga dalga yeniden vurmaya başladığı, bu alçaklara alenen destek veren Avrupa ülkelerinin NATO’ya girmesini veto ettiği bir dönemde; Cumhurbaşkanımıza neden ‘Kaçacak’ yalanı attığını düşünsün.

Ellibeş sert çıktı

 

“CUMHURBAŞKANIMIZ HER ZAMAN  MİLLETİYLE OLDU”

Unutulmamalı ki, Cumhurbaşkanımız 15 Temmuz hain darbe girişiminde tankların arasından geçip, kahve içmeye değil; kör dalışla Atatük Havalimanı’na inen uçağından inerek milletinin yanında hainlere karşı birlikte mücadele etmiştir. Bizler, ülkesini seven, vatanına yürekten bağlı milletimizle her zaman her yerde beraberiz. Milletimizin derdini de, sıkıntısını da biliyor ve çözüm için durmadan, yorulmadan çalışıyoruz”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu