Siyaset

Erbakan, Kocaeli’den seslendi

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan partisinin sandık müşahitleri ile buluşmak için Kocaeli’ ye geldi

Erbakan’ı Kandıra gişelerinde kalabalık bir partili grup karşıladı. Gişelerden çıkan Erbakan, kendisine eşlik eden araç konvoyu ile il başkanlığı binasına geldi. Burada kadın kolları tarafından organize edilen toplantıya katılan Erbakan, sonrasında, Kocaeli Kongre Merkezi’nde yapılan sandık müşahitleri toplantısına katıldı. Sandık müşahitleri toplantısında ilk sözü Erbakan’ın danışmanı Mehmet Aras aldı. Aras; Kocaeli’nin 472 mahallesinde mahalle başkanlarını, 4 bin 195 sandıkta ise sandık baş müşahitlerini belirledikleri açıkladı.

Erbakan, Kocaeli’den seslendi

“ERBAKAN ER MEYDANINA ÇIKTI, ARTIK SARAY DÜŞÜNSÜN”

Aras; siyasetin artık gençlik dinamizmine ihtiyaç duyduğunu ifade etti. Ülkede siyaset yapan siyasetçilerin tamamının artık miadını doldurduğunu ve Cumhurbaşkanlığı makamına en iyi yakışacak liderin Fatih Erbakan olduğunu ifade eden Aras, “Erbakan en genç cumhurbaşkanı olarak tarihe geçecek” dedi. İl başkanı Mehmet Aras, Kocaeli’nin baş pehlivanlar şehri olduğunu ifade ederek, genel başkan Fatih Erbakan’ a sembolik bir pehlivan kıspeti hediye etti. Aras; “Genel başkanımız artık er meydanına çıktı. Bundan sonrasını saray düşünsün” diye konuştu.

Erbakan, Kocaeli’den seslendi

 

“VATANDAŞ AÇ”

Erbakan ilk olarak sandık çalışmalarını tamamlayan Kocaeli il teşkilatına teşekkür etti. Ardından hükümete verdi veriştirdi. Erbakan; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın verilerine göre, yaklaşık 30 milyon vatandaşın sosyal yardımlara muhtaç olduğunu, 1,2 milyon ailenin temel tüketim maddeleri temin edecek maddi imkanlarının bulunmadığını belirtti. Yaptıkları ziyaretlerde halkın ağlayarak, aç olduğunu dile getirdiğini belirten Erbakan’ın sözleri salonda duygu yüklü anlar yaşanmasına neden oldu.

Erbakan, Kocaeli’den seslendi

“VATANDAŞA KAYNAK KALMIYOR”

Erbakan konuşmasına şu şeklide devam etti; “Üç gider kaleminden dolayı millete kaynak kalmıyor. İlk gider faiz gideri. İkincisi imtiyazlı patronlara aktarılan kaynaklar. Üçüncüsü de lüks ve şatafat gideri. Bu gider kalemleri dolayısı ile kalp pili takılacak vatandaşa kaynak kalmıyor. İşçimize, memurumuza ve emeklimize para kalmıyor. Hükümet her yirmi dört saatte, iki yüz kırk bin asgari ücretlinin maaşına denk gelen parayı faiz borcu olarak ödüyor. Milyonlarca emeklilikte yaşa takılanlara, verecek 26 milyar lirayı bulamayan hükümet, her yıl bu paranın on katını borç faizi olarak ödüyor.

Erbakan, Kocaeli’den seslendi

 

“YUTUYORLAR AMA DOYMUYORLAR”

Beş tane imtiyazlı patrona 128 defa vergi affı çıkarıldı, Van oto sanayideki ustanın vergi borcu faizi ile alınıyor. Beş patron ekonominin uzay boşluğu gibi, bütün ülkeyi yutsa yine de doymuyor. Erdoğan hiçbir sonuç alamadığı ABD gezisi için yaklaşık 20 milyon dolar para harcandı. Erdoğan sadece makam araçlarını taşımak için 23 milyon lira para harcadı. Yani halkımız sürünüyor ama cumhurbaşkanının arabaları bile havada uçuyor”

Erbakan, Kocaeli’den seslendi

“SİSTEM DEĞİL, ZİHNİYET ÖNEMLİ”

Erbakan’ın eleştirilerinden geçtiğimiz günlerde kendisini ziyaret eden Meral Akşener de nasibini aldı. Erbakan muhalefet partilerinin sistem eleştirilerini şu sözler ile eleştirdi: “Muhalefet partileri takmışlar başkanlık sistemine. Sanki bütün kötülüklerin anası bu sistem. ‘Biz gelip de Parlamenter Sisteme yeniden dönersek bütün bu sıkıntılardan kurtaracağız’ diyorlar. Biz ne diyoruz yıllardan beri; asıl mesele sistem değil, asıl mesele zihniyet meselesidir. Borç-faiz-zam-vergi ekonomisini zihniyeti olduğu sürece ülkede ister Krallık olsun ister başkanlık olsun isterse de parlamenter sistem olsun. Değişen bir şey olmaz. Dış politikada ABD’ye, Avrupa’ya, G-20’ye teslim olacaksın, ekonomide de kaynak lazım olduğunda borç alacaksın. Bu borcun geri ödemesi için de zamla, vergiyle milletin suyunu çıkar. Bu zihniyetle yönettikten sonra sen istediğin kadar sistem değiştir. Önce millet derseniz, Millİ Görüş zihniyetine sahip olursanız hangi sistemde olursanız olun bu milletin yüzünü güldürürsünüz. Ama taklitçi zihniyette olursanız Millİ Görüş gömleğiniz olmazsa bu millete bir faydanız mümkün olmaz”

“EN ÇOK SATAN ERDOĞAN OLDU”

Erbakan, “19 senede 241 devlet kuruluşunun 170 tanesi satıldı, elde 70 tane kalmıştı. İktidar, elden çıkartılacak şirket azalınca, arazilere odaklandı. AKP döneminde bugüne kadar 4 bin 42 taşınmaz satılırken toplam büyüklüğü 45 milyon metrekareyi bulan 2 binden fazla gayrimenkulun daha özelleştirilmesi kararı alındı. 1986’dan 2002’ye kadar geçen 16 senede, devlete ait toplam 1622 taşınmazın satışı yapıldı, Ak Parti iktidarında ise bu sayı önümüzdeki günlerde yapılacak satışlarla 6 bini geçecek. 1986 yılından AKP’nin iktidara geldiği döneme kadar 8.2 milyar dolarlık özelleştirme yapılırken, 2002’den günümüze toplam 62 milyar dolarlık satış gerçekleştirildi.

“BABACAN, ALBAYRAKTAN BİLE DAHA KÖTÜ YÖNETTİ”

Ali Babacan bu ülkede yıllarca ekonomi bakanlığı yaptı. Bakanlık yaptığı sürede Türkiye’de devletin ortalama yıllık faiz ödemesi 36,5 milyar dolar olmuş. Çok eleştirilen eski bakan Berat Albayrak döneminde faize ödenen para 17 milyar dolar olmuş. Sizin döneminizdekinin yarısı kadar ödemiş. Elbette 1 cent bile ödememeliyiz faize. Bunu denk bütçe ve havuz sistemi ile sağlayabiliriz. Yine bu yeni kurulan partinin başkanı, bakanlık koltuğuna otururken özel sektörün ve devletin borcu 129 milyar dolar iken bakanlık koltuğundan ayrıldığı gün toplam borç 400 milyar dolara çıkmış. Asıl borca sen batırmışsın bu ülkeyi! Devletin, hazinenin resmi rakamları bunlar. Faize sen batırmışsın! Şimdi de kalkmış sanki yıllarca bakanlık yapmamış gibi hiçbir dahlin yokmuş gibi mevcut iktidara sert eleştirilerde bulunuyorsun. Bütün anket şirketleri bize karşı karartma uyguluyor. Anket şirketleri bize verilen oyları kararsız oylar olarak yazıyor. Ama halkımız akın akın partimize koşuyor. Yapılacak ilk seçimde sandıklardan Yeniden Refah oyları fışkırdığını herkes görecek”

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu