Güncel

Garabağ gazileri ağırlandı

Emin Hesenli Başkanlığı’nda Türkiye'ye davetli gelen, 44 gün süren zafer savaşının kahraman gazileri, Haydar Aliyev Kültür Evi’nde ağırlandı

Davetli gelen heyet, Türkiyede ilk ve tek soykırım müzesini ziyaret ederek şehitlerimizi rahmet ve minnetle andı. Anı defterine duygularını aktaran Emin Hesenli ile Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı Beyazıt Yumuk  takdir ve teşekkür ifadelerini kapsayan cümleleriyle Haydar Aliyev Kültür Evi’nin tarihi bir hizmeti başarı ile yürüttüğünü dile getirdi.

Garabağ gazileri ağırlandı

Emin Hesenli, “Birkaç etkinliğinizde bulundum. Bilal Dündar beyin yaptığı hizmetler ile gurur duyuyor ve teşekkür ediyoruz” diyerek Kültür Şehri ŞUŞA’nın bir görüntüsünü içeren tabloyu hediye etti.

Garabağ gazileri ağırlandı

Bilal Dündar, Emin beye ve Beyazıt beye teşekkür belgesi vererek, “ Bu Kültür Evimizde sizler her zaman ağırlamaktan onur duyacağız” ifadelerini kullanarak çeşitli yayınlar ile İzmit’in sembolü Pişmaniye ve Azerbayca’nın Sesi Dergisi’nden her bir misafire takdim ederek günün anısına fotoğraflar çekilerek konuklarını uğurladı.

Garabağ gazileri ağırlandı

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu