Yeme & İçme

GastroFest İzmit, başladı

Yöresel lezzetlerin yer alacağı festival 25 Ekim tarihine kadar sürecek

İzmit ve Türkiye mutfağının tanıtılacağı GastroFest İzmit, düzenlenen kortej yürüyüşü ile başladı.  Uluslararası Gastronomi Festivali (UGEF) ve İzmit Belediyesi ortaklığında yapılan ve İzmit yemeklerinin de tanıtılacağı Gastro İzmit Festivali, 25 Ekim tarihine kadar Yahya Kaptan Gülümse Kafe’ de devam edecek.

GastroFest İzmit, başladı

Gastro İzmit festivalinin korteji Merkez Bankası’ndan, İzmit Belediye binasına kadar sürdü. Yürüyüşe İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Başkan Yardımcısı Hakan Tanta, Türkiye Gastronom Festivali Başkanı Mehmet Kaplan, Gaziantep Dernekler Konfederasyonu Başkanı Hasan Özaygut, Federasyon Marmara Bölge Başkanı Adnan Gültekin ile Türkiye’nin ve dünyanın çeşitli bölgelerinden gelen şefler katıldı.

GastroFest İzmit, başladı

GastroFest İzmit, başladı

“İZMİT, MUTFAĞI İLE ÖN PLANA ÇIKSIN İSTİYORUZ”

Başkan Hürriyet, “Bu festivalin başladığını duyurmak için yürüyüş korteji yaptık. Başkanlarımız, aşçılarımız ve ekibimiz ile birlikte güzel bir etkinliğe başlıyoruz. Buradan Gülümse Kafe’ye geçeceğiz. Bugün yapacağımız yarışma ile birlikte start veriyoruz. İsraf temalı bir yarışma olacak. 4 gün sürecek festivalde her gün farklı temalarda yarışmalar olacak. İzmit önemli bir kent. Mutfağı ile ön plana çıksın istiyoruz. Bu kentin yemeğini duyurmak istiyoruz. İzmit’in sanayisi kadar mutfağı ve tarımı da önemli. Önceliğimiz Mancarlı Pide, Simit ve Pişmaniye. Diğer kentlerin mutfağıyla da harmanlayacağız” dedi.

GastroFest İzmit, başladı

DEVELER VE MİDİLLİ ATLARI RENK KATTI

Yürüyüş sonrası İzmit Belediyesi Sosyal Tesisi Gülümse Kafe’de festival etkinlikleri başladı. Stantların kurulduğu kafe bahçesinde çeşitli yiyecekler, İzmitlilerin beğenisine sunuldu. Yemeklerin yanı sıra festivalde Deve ve Midilli turu gibi etkinlikler de yer aldı. Festivalin açılışına Fatma Kaplan Hürriyet, bir cenazeye katılması gerektiği için katılamadı.

GastroFest İzmit, başladı

GastroFest İzmit, başladı

“GÜZEL BİR FESTİVAL BİZLERİ BEKLİYOR”

Türkiye Gastronom Festivali Başkanı Mehmet Kaplan, “Güzel bir festival bizleri bekliyor” diyerek, “Çok heyecanlı ve güzel geçeceğine eminin. Her gün çeşitli etkinliklerimiz olacak.  Hepiniz hoş geldiniz. Bizlere onur verdiniz” diye konuştu. Gaziantep Dernekler Konfederasyonu Başkanı Hasan Özaygut ise, “İnşallah güzel bir etkinlik olur. Gelecek yıllarda pandemi bittiğinde daha geniş ve iç içe olur diye umuyorum” ifadelerini kullandı.

GastroFest İzmit, başladı

 

Etiketler
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Kapalı