Ekonomi

Genç üyeler, umut saçıyor

Geçtiğimiz aylarda kurulan ve yönetim kurulu açıklanan Ticaret ve Ekonomi Kulübü (TEKDER) üyeleriyle ilk tanışma toplantısını hayata geçirdi

Ticaret ve Ekonomi Kulübü (TEKDER) geçtiğimiz aylarda kurulmuş ve yönetim kurulu açıklanmıştı. Dün akşam TRYP By Wyndham Otel’de ilk tanışma toplantısını gerçekleştirildi. Toplantıya Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Özsoy, Başkan vekili Recep Yazıcı, Genel Sekreter Bahar Uzunca, Teşkilat Başkanı Bilal Karaosmanoğlu, Kurumsal İlişkiler Başkanı Nurten Canayakın, Tanıtım ve Medya Başkanı Pelin Horozal, Muhasip (Sayman) Sadık Özşefci, Yedek Yönetim Kurulu’ndan, Yaşar Abdullah Pusat, Eyüp, Gökmen Filinte, Soner Enekci, Serkan Demir, Onur Özden, Dila Demir, Serdar Kayihan, Denetim Kurulu Başkanı, Tuncer Baydar, Denetim Kurulu Üyesi Bülent Taflıoglu, Coşkun Polat, Yılmaz Güven, İsmail Hakkı Taşer ve Tolga Kaya katıldı.

Genç üyeler, umut saçıyor

“Kente fayda sağlamak istiyoruz”

Tanıtım toplantısında sözü alan TEKDER Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Özsoy, “Öncelikle sizlerle bir arada olmanın mutluluğunu paylaşmaktan onur duyuyorum, içerisinden geçmiş olduğumuz pandemi sürecinde sosyal mesafemizi dikkate alarak bu zorlu süreçte fedakarlık edip birlikteyiz, bizleri bu güzel atmosferde yalnız bırakmadığınız çok teşekkür ediyorum. Ticaret ve Ekonomi Kulübü kısa adı ile TEKDER il başkanlık görevim ve yönetim kurulumuz hayırlı uğurlu olsun. Ülkemizin ve kentimizin ticaretine, ekonomisine, insanına biraz daha nasıl fayda sağlarız bunu kendimize dert edinip elimizden geleni fazlasıyla yapmak adına burada toplanmış bulunuyoruz” dedi.

Genç üyeler, umut saçıyor

“Amacımız değer katmak”

Özsoy, “Ülkemize, kentimize daha fazla nasıl yatırım getiririz, mevcut olan iş hacmini arttırarak daha fazla nasıl ticareti aktif hale getiririz, yaşanılan sorunları nasıl çözeriz bu vizyon ile kentimizdeki Kocaeli İl Ticaret Müdürlüğümüzle, Sanayi Odamızla, Ticaret Odamızla iş insanlarımızla, akademisyenlerimizle birlikte ortak projeler yapıp kentimize değer katmayı amaçlıyoruz. 81 ilimizde ve yurt dışındaki temsilciliklerimizle üyelerimize doğru güvenilir ticaret hacmini yakalamak adına Ticaret ve Ekonomi Kulübü büyük fırsatlar sunacaktır. Eminim ki atacağımız adımlarla ülkemize değerler katıp başarılı organizasyonların içerisinde yer alarak etkili şekilde aktif roller ile istihdam yaratma çabasında olacağız” diye konuştu.

Genç üyeler, umut saçıyor

“Ticarete maddi, manevi katkı sağlamak hedefimiz”

Özsoy konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ülkemizin, devletimizin, insanlarımızın ve üyelerimizin menfaatlerini gözeten ahlaklı ve dürüst ticaret yapmayı amaç edinmiş milli ve manevi değerleri benimsemiş ülke ekonomisine ticaretine kalkınmasına maddi ve manevi katkılar sağlamaktadır. Unutmayalım ki bir ülkenin değeri sadece ekonomiden ve sayısal rakamlardan ibaret değildir, Türkiye Tarihi ile Kültürü ile temsil ettiği medeniyet değerleriyle çok yönlü çok boyutlu bir değerdir” Tanıtım toplantısının ardından basının sorularını cevaplandıran Özsoy, “Basın olarak sizlere ihtiyacımız var. Siz olmasanız bizim bu toplantımızdan ne ilgililerin ne de kamuoyunun bilgisi olmayacak. Sizin sorularınız bizim için önemli” dedi.

Genç üyeler, umut saçıyor

Özsoy, soruları cevaplandırdı

-Pandemi döneminde halkın yanında olması gereken devlet halktan aldığı destekle dönemi geçiştirmeye çalışıyor… Ne bekliyorsunuz? – Herşeyi devletten beklemeyelim… Nasıl olacak? – Yeni açılan işyerleri ve sanayicilerin sırtındaki devlet yükünün hafifletilmesi için ne yapacaksınız? Sorularını TEKDER Kocaeli Şube Başkanı Hakan Özsoy cevaplandırdı.

“Biz bu ülkenin sanayicisi ve ticaret erbabı insanlar bir araya gelerek gerek ülkemiz ekonomisine ve gerekse de işsizliğin azaltılması konusunda katkı sağlayabilirsek ne mutlu bize. Biz öncelikle hiçbir siyasi parti ve cemaatlere yakın bir grup değiliz. Bireysel olarak her siyasi anlayıştan olan arkadaşlarımız var. Bu anlayışlar kişilerin kendi tercihleridir. Bizim amacımız, bu birlikteliği ülke ekonomisinin ihtiyacı olduğu yere oturtmaktır. Yasalarla bağlı olduğumuz faaliyet ve üretim alanlarında devletimize bağlıyız. Vergi yükü, sigorta ve diğer vergilerin düşürülmesi ve üyelerimizin mağdur olmaması için her türlü girişim içinde oluruz. Üyelerimizin sorunlarının çözümü için projeler üreteceğiz. Bu projeleri benzer sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte yaparak devlete katkımız olsun istiyoruz. İçinde bulunduğumuz dönemin ekonomik yönden iyi olmadığını hepimiz bilmekteyiz. Ancak krizi fırsata çevirmek gibi becerikli ve yürekli girişimcilerde bu dönemlerde ortaya çıkarlar. Bizim üyelerimiz arasında da kriz döneminde şirketlerini kuran arkadaşlarımız mevcuttur. Kocaeli şubesi olarak bizim faaliyetlerimiz, kentimizde İl Ticaret Müdürlüğümüz, sanayi odamızla ve ticaret odamızla ortak akıl düzleminde, sorunlarımızı yerelde tespit ederek genel merkezimizde çözüm projeleriyle taçlandırmaktır”

Etiketler
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Kapalı