Siyaset

“HDP kapatılsın”

Vatan Partisi Kocaeli İl Başkanı Arslan, “Anayasaya  aykırı faaliyetlerin odağı HDP kapatılsın” dedi

Şehitleri rahmetle anan Vatan Partisi Kocaeli İl Başkanı Yalçın Arslan, “ Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesinde düzenlenen Pençe Kartal-2 operasyonlarında PKK’lı katillerin insanlık dışı katliamına uğrayan tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor; Yüce Türk Milleti’ne başsağlığı ve sabırlar diliyoruz” ifadelerini kullandı. Arslan yayınladığı mesajında şunlara değindi: “Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ile birlikte operasyona katılan tüm güvenlik güçlerimizi; şehitlerimizin kanını yerde bırakmayan büyük başarıları nedeniyle de gururla kutluyoruz.

“PKK artık bitmiş; sıra içerideki yerli işbirlikçilerine gelmiştir”

Yürekleri Türk Ordusunun başarısı için değil, yenilgisi için çarpan pusudaki Biden tayfasının iktidar hesapları hüsrana uğrayacaktır. Türk Milleti, sabrının sonunda ve PKK’nın her kesimden destekçisinin de tam karşısındadır. Demokrasi ve özgürlük maskesi takmış bu katil sürüsü PKK’nın, siyasi destekçileri de hak ettikleri sona yaklaşmışlardır.

“HDP, anayasaya aykırı faaliyetlerin odağı haline gelmiştir”

HDP’nin Milletvekili listeleri ve belediye başkan adayları Kandil’de üslenen PKK’lı teröristlerce saptanmaktadır. HDP, 2015 yılında Diyarbakır’da yaptığı kurultayda 14 maddelik özerklik bildirisini kabul etmiştir. PKK’nın sokaklara inin çağrılarını MYK kararı haline getirmiş, kentlerde ayaklanmalar örgütlemiştir. Eşbaşkanlarından bir milletvekili PKK-PYD terör örgütüne sırtlarını dayamakla övünmüştür. Bir başka Eşbaşkanları ise ‘Başkan Apo’nun heykelini dikeceğiz’ densizliğini dile getirmekten çekinmemiştir.

Diyarbakır anaları, HDP’nin küçük yaştaki çocuklarını PKK’ya militan olarak dağa kaçırdığını ve ABD’ye asker yaptığını bizzat HDP’lilerin yüzlerine haykırmaktadır.  Başta eşbaşkanları olmak üzere binlerce HDP’li merkez yöneticisi, milletvekilleri, belediye başkanları, il, ilçe ve diğer organ yöneticileri bölücü terör örgütü PKK’nin propagandasını yapmak, üye olmak, ya da terör faaliyetlerini övmekten, lojistik destek sağlamaktan, terör örgütü militanlarının cenazelerine katılmaktan dolayı hüküm giymiş ve bu hükümler kesinleşmiştir.

HDP kapatılmalıdır. HDP bölücülerin, terörist ve terör destekçilerinin ve Anayasaya aykırı faaliyetlerin odağı haline gelmiştir.  Vatan Partisi bugüne dek,  HDP’nin kapatılması için 4 kez Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurmuştur. HDP’nin kapatılması için yasaların kendilerine sorumluluk yüklediği Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığını, Hükümeti ve TBMM’de grubu bulunan partileri sorumluluklarının gereğini yerine getirmeye davet ediyoruz. Kamuoyuna saygıylarımızla duyururuz”

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu