Spor

Herşeyin başı sağlık

İzmitli kadınlar sağlık için yürüdü

İzmit Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü, ücretsiz fitness salonlarından faydalanan kadınların pandemi kısıtlamalarının ardından normal hayata adaptasyonlarını sağlamak adına sağlıklı yaşam yürüyüşü düzenledi.  Pandemi yasaklarının kalkmasıyla birlikte İzmit Belediyesi’nin ücretsiz fitness salonlarının kapıları, bir süre önce spor yapmak isteyen kadınlara yeniden açıldı. Fitness salonlarından yararlanan kadınların, pandemi yasaklarının ardından yeniden normal hayata adaptasyonlarını sağlamak için ‘sağlıklı yaşam yürüyüşü’ düzenlendi. Yürüyüşe Yahya Kaptan Hanımeli Kültür Merkezi, Kuruçeşme Kültür Merkezi, Topçular Kültür Merkezi ve Belsa Plaza Spor Salonları’ndaki kursiyerler katıldı.

Herşeyin başı sağlık

KEYİFLİ BİR GÜN GEÇİRDİLER

Pandemi kuralları çerçevesinde haftanın belirli günlerinde açık havada ‘Sağlıklı Yaşam Yürüyüşleri’ ile kadınların güne zinde başlamasını sağlayan İzmit Belediyesi ilk etkinliği yaklaşık 100 kadının katılımıyla gerçekleştirdi. Yahya Kaptan’da bulunan İzmit Belediyesi Gülümse Kafe’nin yanındaki yürüyüş parkurunda düzenlenen yürüyüşün ardından Gülümse Kafe’de misafir edilen kadınlar, İzmit Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü’nün kahvaltı organizasyonuyla sportif, sosyal ve keyifli bir günü geride bıraktı.

Herşeyin başı sağlık

KOLAYCA KAYIT YAPTIRABİLİRLER

İzmit Belediyesi’nin Yahya Kaptan Hanımeli Kültür Merkezi, Kuruçeşme Kültür Merkezi, Topçular Kültür Merkezi, Mehmet Ali Paşa Kadın Girişimciler Merkezi, Belsa B/Blok, Malta, Yenidoğan, Ayazma, Akmeşe ve Bekirdere mahallelerinde bulunan ücretsiz fitness salonlarından yararlanmak isteyen kadınların kısa zaman içinde kurs merkezlerinde kayıt yaptırabileceğinin hatırlatıldığı etkinlikte uzman spor hocaları sağlık için spor yapılması istendi.

BAŞKAN HÜRRİYET’E TEŞEKKÜR

İzmit Belediyesi’nin başta ev hanımları olmak üzere kentteki tüm kadınlara spor yaptırabilmek adına faaliyete geçirdiği ücretsiz fitness salonları,  hafta içi her gün 09.00-16.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Verilen hizmetten memnun olan ve sağlıklı yaşam yürüyüşleri etkinliğine katılan hanımlar, “Özellikle bizlere, ev kadınlarına yönelik yaklaşımları ve destekleri için İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e çok ve emeği geçenlere teşekkür ederiz” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu