Ekonomi

Hisarcıklıoğlu Körfez’e geldi

TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu Kocaeli programı kapsamında Körfez Ticaret Odası’na ziyarette bulundu

Körfez Ticaret Odası Meclis Başkanı Güngör Ayhan, Yönetim Kurulu Başkanı Recep Öztürk ve oda organ üyelerinin karşılamada hazır bulunduğu ziyarette KTO kadın girişimcileri Hisarcıklıoğlu’na çiçek takdim etti. Ziyarete Körfez Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt ve Marmara Bölgesi Oda Borsa Başkanları da katılırken ziyarete KTO yönetim kurulu, meclis, komiteler, kadın ve genç girişimciler, yüksek istişare ve ihracat kurulları ile disiplin kurulu üyeleri de katıldı.

HİSARCIKLIOĞLU’NDAN KADIN GİRİŞİMCİLERE ÖVGÜ

Körfez Ticaret Odası kadın girişimciler kurulu üyelerinin çalışmalarını birebir takip ettiğini söyleyen Hisarcıklıoğlu, kurul üyeleri Fatoş Durak, Ayşe Hacet Aşar, Hazel Uzun ve Ebru Korkmaz’a istişare toplantısında teşekkür etti. Hisarcıklıoğlu, ‘’365 oda borsamız içinde en aktif kadın girişimciler kurulundan biri sizlersiniz özellikle amigurimi bebek projenizi yakından takip ettim, kadın girişimciliğine verdiğiniz destekten dolayı teşekkür ediyorum’’ dedi.

Hisarcıklıoğlu Körfez’e geldi

KADIN İCRA KURULU, ÜRETİLEN BEBEKLERİ HİSARCIKLIOĞLU’NA HEDİYE ETTİ

İstişare toplantısında kadın girişimciler kurulu adına söz alan Ayşe Hacet Aşar Hisarcıkloğlu’na proje detaylarını anlatarak projenin tamamen bir gönüllülük projesi olduğu hiçbir kar amacı taşımadan marketlerde satışlarının yapıldığını projenin tek amacının kadın girişimciliğinin arttırılması olduğunu vurguladı. Program sonrası kurul üyeleri Hisarcıklıoğlu’na üretilen bebeklerden armağan etti.

SORUNLAR BİREBİR ANLATILDI

Gerçekleştirilen istişare toplantısında oda organ üyeleri pek çok sorunu Hisarcıklıoğlu’na iletme fırsatı bulurken, TOBB başkanı iletilen her sorun ile yakından ilgilendiklerini dile getirdi. İstişare toplantısında dile getirilen konular arasında lojistik ile ilgili yaşanılan sorunlar, adres değişikliği, şube açılışı, isim değişiklikleri, merkez nakli gibi konularda harçların ve verginin çok fazla olduğu konusu, yapı denetim ve laboratuarlar sorunları yer aldı.  Ayrıca üretim maliyetlerindeki artışların sektörlere zararları, yemek fişi komisyon oranlarındaki artışların sektöre verdiği zararlar, eğitim sektörünün pandemide yaşadığı sıkıntılar,Tekstil ve mobilya ürünlerinin Kocaeli Gümrüklerinde ithalatının yapılmaması konuları Hisarcıklıoğlu’na iletildi.

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu