Ekonomi

Hürriyet, müteahhitlerle buluştu

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü tarafından düzenlenen programda Kocaeli’de faaliyet gösteren müteahhitlerle bir araya geldi

İzmit Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü tarafından düzenlenen programa Başkan Hürriyet’in yanı sıra KOTO Başkan Vekili Hüseyin Gezer, Yapı Müteahhitleri Birliği Başkanı Faruk Mamik, İzmit Belediyesi Başkan Yardımcıları Nurettin Bulut, Cem Güler, İzmit Belediyesi Yapı Kontrol Müdürü Ethem Canve çok sayıda müteahhit katıldı. Programda İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet toplantının amacıyla ilgili bir konuşma gerçekleştirdikten sonra İzmit Belediyesi Yapı Kontrol Müdürü Ethem Can yaptığı sunumla birlikte programa katılan müteahhitlere bilgiler sundu.

“SON YILLARDA HIZLI BİR BETONLAŞMA OLDU”

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Dünkü depremden sonra bu toplantı daha kıymetli hale geldi. Birimlerimiz bu konuda bize zaman zaman sunumlar yapıyor. Ne yazık ki son yıllarda hızlı bir betonlaşma oldu. Burada yaşayan insanlar olarak sürekli bunu söylüyoruz. Bir süre sonra da kentlere ihanet ediliyor sözü söyleniyor” dedi.

“SIKINTILARI PAYLAŞMAK İÇİN BİR ARAYA GELDİK”

Başkan Hürriyet, “Tabi ki sektörün ciddi sıkıntıları var farkındayız. Ülkenin genel ekonomik sıkıntıları sebebiyle oluşan sıkıntılar bulunuyor. Bu sektörün yaşadığı sıkıntılar bu taraftan da bambaşka görünüyor. Bugün burada bulunarak bu sıkıntıları paylaşmak için bir araya geldik. Gerçekleri göz önüne serelim” diye konuştu..

Hürriyet, müteahhitlerle buluştu

“EKONOMİ ZOR BİR DÖNEMDE”

Hürriyet’in ardından konuşan Kocaeli Yapı Müteahhitleri Birliği Başkanı Faruk Mamik, “Müteahhitler, çatı aralarındaki uygulamaların doğru bir uygulama olmadığını biz defalarca dile getirdik. Ekonominin zorda olduğu bir dönemde, müteahhitlerin de ne halde olduğunu çok iyi biliyorsunuz. Bizler de işleri daha çok zorlaştırıp bir şeyler yapma derdinde değiliz. Müteahhitler de bir şeyler yapma peşinde” ifadelerini kullandı.

“BU TOPLANTI KOCAELİ’DE ÖRNEK OLDU”

Mamik, “Biz Kocaeli’de kentsel dönüşüm yapamıyoruz. 3 kat kuralı olduğu için yapamıyoruz.  Sizin yaptığınız toplantı Kocaeli’de örnek olmuş oldu. Bugüne kadar müteahhitleri de yapı kontrolcü arkadaşları da çok dinleyen olmadı. Müteahhitler ciddi anlamda zorda” dedi.

 

 

 

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Kapalı