Güncel

Hürriyet’ten ekoturizm hamlesi

Başkan Hürriyet ekoturizmi İzmit’te geliştirmek için harekete geçti

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit’te ekoturizme katkı sağlayacak projeler geliştirmek amacıyla Narköy Turizm Merkezi ve Organik Tarım Çiftliği’nde incelemelerde bulundu. İzmit’te başlattığı tarımsal üretim hamlesiyle birçok başarılı işe imza atan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit’te ekoturizmi geliştirmek için harekete geçti. Başkan Hürriyet Kandıra’nın Kerpe bölgesinde bulunan Narköy Turizm Merkezi ve Organik Tarım Çiftliği’ni ziyaret ederek detaylı incelemelerde bulundu.

Hürriyet’ten ekoturizm hamlesi

ORGANİK ÜRETİM, ATA TOHUMU, TARIM VE DOĞA EĞİTİMLERİ

Kurulduğu bölgelerde yaşayan halkın sosyo-ekonomik anlamda gelişmesine büyük katkı sağlayan ekoturizmin İzmit’e kazandırılması ve geliştirilmesiyle birlikte kültürel yapının güçlendirmesi de hedefleniyor. Oganik ürünlerin yanı sıra ata tohumu, tarım ve doğa eğitimleri de bu proje kapsamında ele alınacak.

“İZMİT’İN DOĞAL GÜZELLİKLERİ EKOTURİZME MÜSAİT”

Narköy Turizm Merkezi ve Organik Tarım Çiftliği ziyaretinde konuşan Başkan Hürriyet, “İzmit’te gerçekleştirdiğimiz tarım üretim alanındaki projelerimize bir yenisini daha eklemek istiyoruz. Ekoturizmin çevreyi koruyan, halkın refahını gözeten, doğal alanlara karşı duyarlı bir seyahat olması bizlerin bu projeye ilgisini daha da arttırdı. İzmit, doğal güzellikleri ve jeolojik konumu itibariyle ekoturizme ev sahipliği yapacak bir kent durumunda” dedi.

Hürriyet’ten ekoturizm hamlesi

SOSYO-EKONOMİK GELİŞME SAĞLAYACAK”

Başkan Hürriyet, “Ekoturizm hassas ekosistemlerin korunması ve bölgelerin içerisinde yaşayan halkın sosyo-ekonomik gelişmesi için kaynak yaratabilen araçtır. Ekoturizm alanında yapılacak çalışmalar kapsamında hayata geçecek her adımla birlikte hem İzmit’in doğal güzellikleri ülke geneline yayılacak. Hem de İzmit halkının sosyo-ekonomik anlamda gelişmesine katkı sağlanacak” diye konuştu.

 

 

 

 

Etiketler
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Kapalı