Siyaset

“İstanbul Sözleşmesi Yaşatır”

İzmit Yürüyüş Yolu üzerinde Belediye İş Hanı önünde stant açan Emek Partisi (EMEP) üyesi kadınlar, kadın cinayetleri son bulsun diyerek bildiri dağıttı

Artan kadın cinayetlerine dikkat çeken EMEP’li kadınlar, “Haklarımızdan ve hayatlarımızdan vazgeçmiyoruz” başlıklı bildirinin dağıtımını gerçekleştirdi. İstanbul Sözleşmesinin ne olduğunun anlatıldığı bildiride, birlikte mücadele çağrısı yapıldı. Kadınlara seslenen EMEP üyesi kadınlar, “Pınar Gültekin reddettiği erkek tarafından vahşice katledildi. Pınar, diğer kadın cinayetlerinde olduğu gibi ‘Hayır’ dediği için öldürüldü. Biz biliyoruz Pınar’ı, Emine’yi, Şule’yi öldüren sadece bir kişi değil” ifadelerini kullandı.

"İstanbul Sözleşmesi Yaşatır"

“İstanbul Sözleşmesi Yaşatır” diyen kadınlar, “Haklarımızdan ve hayatlarımızdan vazgeçmiyoruz. Gelin bu sözü hep birlikte büyütelim, insanca bir yaşam ve eşitlik için birlikte mücadele edelim” dedi. Bildirilerini fabrikada, mahallede, sokakta kadınlara ulaştırmaya devam edeceklerini ve kadınlarla yan yana gelmeye devam edeceklerini söyleyen kadınlar, kazanılmış haklarından vazgeçmeyeceklerini de vurguladı.

Etiketler
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Kapalı