Güncel

İzmit Belediyesi’nden açıklama 

İzmit Belediyesi’nden yapılan açıklamada şunlara yer verildi:

“Gerçekleri bilmeye hakkı olan kıymetli kamuoyunun dikkatine; İzmit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde çalışan iki personel arasında sözlü ve fiziki kavga eylemi yaşanması üzerine her iki personel hakkında İzmit Belediyesi Teftiş Kurulu tarafından soruşturma başlatılmıştır. Yapılan soruşturma neticesinde her iki personelin disipline sevkine karar verilmiştir. Bekaş’ta işçi statüsünde bulunan Bülent Aktop işçi disiplin kuruluna, 657 sayılı devlet memurları kanununa tabi memur statüsündeki Burhan Çakır ise memur disiplin kuruluna sevk edilmiştir.

Disiplin kurullarının soruşturması neticesinde; daha önce pek çok defa İş Kanunu ve işyeri iç yönetmeliğine aykırı davranışlarda bulunması sebebiyle birçok cezası bulunan ve tüm uyarılara rağmen davranışlarında düzelme bulunmayan Bülent Aktop’un iş sözleşmesi, Disiplin Kurulu tarafından 4857 sayılı İş Kanunu’nun 25’inci Maddesi 2’nci fıkrası d) bendi ve iş yeri iç yönetmeliği eki disiplin ceza cetveline göre feshedilmiştir.

657 sayılı devlet memurları kanununa tabi memur kadrosu çalışanı Burhan Çakır hakkında; Memur Disiplin Kurulu’nda açılan soruşturma devam etmekte olup; İzmit Belediyesi’nde iş disiplinini bozan kim olursa olsun bu tür hareketlerin cezasız kalmayacağının bilinmesini isteriz. Saygılarımızla”

 

 

Etiketler
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Kapalı